Mladoboleslavský junior Sebastián Vošvrda si vybojoval účast na Mistrovství Evropy v běhu do vrchu, které se uskutečnilo ve francouzském městě Gap.

V kategorii juniorů obsadil svěřenec trenéra Vladimíra Koudelky skvělé 12. místo, a přispěl tak ke stříbrné medaili v soutěži družstev. Nejlepším juniorem se stal Dominik Sádlo a třetím bodujícím do soutěže družstev byl Jáchym Kovář. Vítězi této kategorie se stali Italové a na třetím místě za našimi borci skončili Turci.

Kategorie juniorů byla z českého pohledu nejúspěšnější, protože juniorky i muži skončili v soutěži družstev na čtvrtém místě. Nejlepším z mužů byl Robert Krupička na 11. místě. Sebastián Vošvrda letos již získal stříbrnou medaili na deset kilometrů na dráze a na nedávném mistrovství republiky skončil na 4. místě na 3 km překážek.

Výsledek z Francie je určitě jeho největším úspěchem, který si může ještě zopakovat, protože jak Sebastián, tak Dominik Sádlo jsou letos prvním rokem juniory a budou moci ve své kategorii startovat ještě příští rok.