Kateřina Hladíková po závodě přiznala, že jej brala hlavně jako kvalitní přípravu před nadcházejícím mistrovství světa. "Nevěděla jsem, co od sebe po nemoci očekávat, takže jsem jela s čistou hlavou. V závodě bylo důležité zůstat co nejdéle soustředěná, protože trať byla dost uklouzaná, to se mi povedlo, a díky tomu jsem získávala vteřinky. Ke konci jsem měla už trochu krizi, ale fanoušci mě neskutečně povzbuzovali kupředu. Byl to krásný zážitek a splněný sen. Teď jen doladit formu na mistrovství světa a snad to do top pětky vyjde, nejlépe na bednu," shrnula bronzová Kateřina Hladíková. V celkovém pořadí seriálu obsadila coby nejlepší z českých nadějí šestou příčku.

Na 22. místě dokončila Barbora Jeřábková, rovněž juniorka a členka Brilon Racing Teamu. Závod juniorů se nepovedl podle představ Václavu Ježkovi, který se potýkal s pádem, defektem a spadlým řetězem. Nakonec dojel zklamaný na 24. místě. V konečném účtování to vyneslo dvanáctou pozici. Čerstvá mistryně republiky z Kolína Kristýna Zemanová, která měla na závod vyladěný dres Brilon Racing Teamu do barev trikolory, dojela mezi ženami osmnáctá.

S výsledkem ale stoprocentně spokojená nebyla: „Byl to moc hezký závod v krásném prostředí. Trať byla zajímavá. Trochu jsem doufala v první patnáctku, ale na to nebylo. Jela jsem od prvního kola absolutně na limitu. I tak jsem si to ale užila. Atmosféra byla úžasná. Teď už musím jen pořádně zregenerovat a doufám, že v Hoogerheide i v Americe se budu cítit o trochu lépe," uvedla Kristýna, která se příští týden postaví na start posledního závodu světového poháru pro elitní kategorie. V nizozemském Hoogerheide se pokusí vylepšit průběžnou 39. pozici. Kompletní kvarteto boleslavského týmu se za dva týdny postaví na start světového šampionátu v cyklokrosu v americkém Fayetteville.

Ze třetího ročníku soutěže zimních plavců na řece Jizeře u Krásné louky v Mladé Boleslavi.
PODÍVEJTE SE: V ledové Jizeře plavalo přes 170 otužilců. Voda měla dva stupně