Tituly mistrů republiky se tak pyšní Tereza Vaníčková, Kateřina Hladíková a David Šulc. Kateřina Hladíková tak udělala velkou radost nejen tatínkovi trenérovi, ale i mamince, která český dres šampiona získala přesně před 23 lety. Maminka byla v cíli z titulu dcery nejen spokojená, ale i dojatá.

První zlato vybojovala 
v úvodním dnu ve sprintu skvěle jedoucí Tereza Vaníčková v kategorii kadetek. David Šulc mezi žáky vystoupal na stříbrný stupínek. V žákyních dojela Kateřina Hladíková osmá, Adéla Kyselová třináctá a mezi žáky Jakub Daněk pátý, Štěpán Rozsypal dvacátý, Tomáš Doležal dvaatřicátý, Václav Ježek čtyřiatřicátý. 
V kadetkách obsadila Klára Vernerová šesté místo, osmé pak kadet Tomáš Ježek a 24. místo Josef Hladík.

Velmi těžká trať

Druhý den se trať cross country změnila po dešti do blátivé podoby a byla tak velmi těžká. Jenže to vůbec nevadilo Boleslavským. Už 
v první kategorii se všem příznivcům z Mladé Boleslavi muselo fandit parádně. Na čele se od startu usadila Kateřina Hladíková a nedala žádné soupeřce šanci. Projela vítězně s rukou nad hlavou v cíli. A téměř první, co ji poté zajímalo, bylo, jak dojela její velká kamarádka Adéla Kyselová. Když viděla, že dojíždí druhá, její radost byla dvojnásobná.

V kategorii mladších žáků se nejlépe dojel Štěpán Rozsypal, šestý, Vojtěch Pařík vybojoval 11. místo a Václav Ježek 18. příčku. V kategorii starších žákyň vybojovala bronzovou medaili Kristýna Zemanová, Kateřina Daňková dojela na 16. a Martina Jedlánková na 27. místě. Kategorie starších žáků přinesla další mistrovský titul, který vybojoval skvěle jedoucí David Šulc. Dále dojeli 10. Jakub Daněk, 13. Matěj Stránský, 21. Tomáš Maroul a 30. Tomáš Doležal.

Triumf v soutěži týmů

Další medaili vybojovala v kadetkách třetím místem Tereza Vaníčková, kterou následovala na 4. místě Klára Vernerová. Kadeti bojovali o umístění v první desítce a nakonec dojel Josef Hladík šestý a Tomáš Ježek jedenáctý. Ivar CS - Author Team 
s přehledem opanoval soutěž týmů, když na druhý tým České spořitelny měl náskok téměř 600 bodů a stal se tak nejúspěšnějším MTB týmem v České republice.

„Výsledky jsou prostě super, skvělé. Tolik úspěchů jsem opravdu nečekal. Výsledky všech startujících našich dětí mi udělaly velkou radost. Moc rád jsem za vítězství v soutěži týmů, na kterém se v průběhu sezony podepsali všichni závodníci," uvedli shodně oba trenéři Václav Ježek a Josef Hladík.