Tým Předvýběr.CZ v úvodním utkání Ško-energo cupu podlehl 5:6 po nájezdech české juniorské reprezentaci. V sobotu se pak vrátil do hry o celkový triumf výhrou 5:4 nad IBK Dalen.

Zápas přinesl i jeden parádní moment ještě před začátkem. Hráči švédského klubu předali boleslavské pětici Gruber, Bína, Zakonov, Korych a Zoufalý dresy s čísly a jmenovkami jako poděkování za působení během koronavirové pandemie na podzim 2020. Pamětní dres obdržel také generální manažer Tomáš Pacák, který je garantem dlouholeté spolupráce obou klubů.

V neděli si pak svěřenci trenéra Petra Novotného zajistili prvenství výhrou 5:4 na nájezdy nad švýcarským Floorball Köniz. Vítěz dvou předešlých ročníků tak obsadil konečné druhé místo, třetí skončil Dalen a čtvrtá česká devatenáctka.

U trenéra vítězů Novotného v hodnocení turnaje převažovala pozitiva. Úvodní překvapivou porážku s juniory připisoval nerozehranosti a sestavě, která v takové podobě odehrála vůbec první ostřejší zápas.

„Zbylá dvě utkání byla kvalitní, zvládli jsme je i výsledkově. I vzhledem k tomu, že organizování takového turnaje není vůbec snadné, jsem rád, že jsme z něj vytěžili poměrně hodně,“ řekl Petr Novotný.

Turnaj, jehož šestý ročník byl pro Středočechy jednou z klíčových domácích příprav na novou superligovou sezonou, si pochvaloval také Lukáš Punčochář.„První místo je oceněním za výkony, které jsme na tu předvedli. Na druhou stranu, vítězství není teď to nejdůležitější. Nejdůležitější bylo vyzkoušet si věci, které trénujeme směrem k superligové sezoně - a myslím, že to jsme splnili,“ uvedl autor dvou turnajových gólů Předvýběru.CZ.