Podmínky pro výhru splnilo přes 200 škol z celé republiky. Vylosováno jich bylo čtrnáct, každá z jednoho kraje.

A vítězná odměna? Trénink se špičkovým českým sportovcem. Třeba s olympijským vítězem v moderním pětiboji Davidem Svobodou, dvojnásobnou olympijskou medailistkou z biatlonu Veronikou Vítkovou nebo světově úspěšným motokrosařem Petrem Pilátem.

„Každý vrcholový sportovec může děti pozitivně ovlivnit a ukázat jim, že sport je především zábava. Věřím, že setkání se sportovními hvězdami dodá mladým sportovcům na školách motivaci dále pracovat,“ řekla Veronika Vítková.

„Reakce od dětí máme vždycky pozitivní. Formát Olympijských tréninků kvitují i učitelé, kteří si chválí, že se dětí na tréninky těší a mají do sportu větší chuť,“ doplnil Štěpán Janáček, manažer projektu. „Letos navíc máme olympijský rok, takže se s dětmi budeme snažit povídat i o olympijských hodnotách.“

Handicapovaný atlet Martin Dvořák vylosoval i pět škol v rámci Paralympijské výzvy. On sám už školy s handicapovanými žáky v rámci Sazka Olympijského víceboje navštívil a byl nadšený. „Ta radost v dětských očích byla k nezaplacení. Ještě dlouho potom to ve mně rezonovalo. Byl to pro mě velký a silný zážitek,“ řekl Dvořák.

Ze středních Čechy byla k olympijskému tréninku vylosována ZŠ Hořátev z okresu Nymburk, pro Sportovní dny s paralympijskou výzvou pak byly vylosovány hned tři krajské školy: 4. ZŠ Říčany (Praha-východ), Speciální ZŠ Rožmitál pod Třemšínem (Příbram) a ZŠ Olešovice, Ringhofferova (Praha-východ).

Olympijské tréninky i Paralympijská výzva začnou na školách ve druhé polovině února.

close Sazka Olympijský víceboj info Zdroj: Redakce zoom_in