Jak nám prozradila organizátorka Květa Radičová, nešlo ovšem jen o skokovou soutěž. "Souběžně s posledním kolem skokové soutěže probíhala i dobročinná Jízda zručnosti, ve které děti překonávaly nástrahy tratě a plnily různé úkoly. Odměnou jim byl krásný závodní flot, magnetky, balonky a nějaká ta sladká odměna. Tuto trasu bylo možné překonávat na zádech rodičů, vlastním koni nebo zapůjčeném poníkovi. Poníky pro veřejnost zapůjčil Jezdecký klub Rozela z Pěčic, čímž jim velice děkujeme," uvedla Radičová.

Celý výtěžek ze startovného a dobrovolných příspěvků poputuje na transparentní účet Elišky K. z Bakova nad Jizerou, která zůstala po narození druhého chlapečka dlouhodobě upoutána na lůžko.

Jednalo se o první ročník skokového hobby seriálu, zaměřeného na jezdce na pony, děti a juniory. "Vzhledem k velké vlně pozitivních ohlasů jsme se rozhodli pořádat i v příštím roce ročník druhý. Co se týče akce na podporu Elišky, rozhodně to z naší strany nebyl poslední počin. Jelikož se rodina potýká s velkými výdaji na nákup kompenzačních pomůcek a nákladnou rehabilitační péčí, rádi bychom tuto rodinu podporovali i na příštích akcích," doplnila Květa Radičová.

Květa Radičová dlouhodobě spolupracuje s neziskovým spolkem Peta.cz, pro který zajišťuje fotodokumentaci koňských a jezdeckých akcí. Proto, jak nám Květa prozradila, nápad s pořádáním hobby seriálu na sebe nenechal dlouho čekat. "Postrádala jsem nějaké soutěže na úrovni hobby, kde by měli šanci i mladí jezdci na pony, popřípadě starší začátečníci. Na většině závodů se hodnotí celé startovní pole dohromady, neboli pony i velcí koně dohromady, bez věkového omezení či rozřazení jezdců. Proto se rozhodla pro zorganizování tohoto projektu.

V rámci startovního pole celého seriálu organizátoři zaznamenali účast 58 závodních dvojic. Ve finálovém kole, v Horkách nad Jizerou, se startovní listina zastavila na 53 startech v rámci celého dne, což je na první ročník obrovský úspěch. "Jízda zručnosti pro Elišku byla zdolána celkem 42 starty, součet startovného a dobrovolných příspěvků se vyšplhal na neskutečných 6.841 korun. Což předčilo naše očekávání a jsem všem účastníkům nesmírně vděčná. Celá tato částka poputuje na Eliščin transparentní účet," sdělila Květa s úsměvem.

Tato akce se konala v zámeckém parku areálu Horek nad Jizerou. Zapojili se členové JK Horky nad Jizerou, kteří zapůjčili kolbiště a pomohli s přípravami. Připojil se také Obecní úřad v Horkách nad Jizerou, který organizátorům pomohl s propagací této akce. "Na celém tomto projektu spolupracovalo velké množství dobrovolníků a jejich práce si velmi vážím a všem patří obrovský dík. V neposlední řadě děkuji i své rodině a přátelům, za psychickou i fyzickou pomoc a podporu," dodala na závěr Květa Radičová, která chce pokračovat i v příštím roce.

První kolo příštího ročníku se bude pravděpodobně konat v květnu 2020. Termíny a místa konání jsou prozatím v jednání.

Petra Ondráčková