Legendární cyklistický závod Tour de France letos slaví stý ročník. V rámci jubilea se všechny etapy jedou výhradně na území Francie.

Závod začne na Korsice, kde se odehrají hned tři etapy. Od roku 1975 Tour končí na tradičním místě – pod Vítězným obloukem v Paříži. Výročí na ročníku 2013 oslaví také Škoda Auto. Přesně podesáté se letos automobilka stane partnerem „Staré dámy". Škoda pro závod poskytne flotilu vozů a podpoří bílý trikot pro nejlepšího mladého jezdce do 25 let. Vítězové jednotlivých trikotů pak dostanou pohár navržený designéry značky Škoda.

Boleslavská automobilka podporuje cyklistiku nejen na světové úrovni, ale věnuje se akcím, jako je například Kolo pro život, největší sérii amatérských závodů horských kol na světě. V uplynulých třinácti letech se tohoto seriálu zúčastnilo celkem zhruba 160 000 cyklistů, z toho 20 000 jen v roce 2012. Škoda v České republice podporuje také individuální cyklistickou soutěž Virtual Cup. Cyklisté při ní závodí na jedné ze šestnácti předem stanovených tras s GPS přístrojem a výsledky se nahrávají a porovnávají na www.virtualcup.cz.