Na organizaci se podíleli také členové nově vzniklého Univerzitního sportovního klubu Mladá Boleslav a finanční podporu přidalo město Mladá Boleslav.

Novinkou letošního ročníku byl také předjezdec na kole. Této role se ujal David Šulc, několikanásobný medailista z MČR v závodech horských kol, cyklokrosu i v silniční cyklistice a student osmiletého gymnázia v Mladé Boleslavi.

Pro závodníky si organizátoři připravili tratě s odlišnou úrovní obtížnosti. Hobby trať v délce 1,5 kilometru pro začínající běžce, hlavní závod v délce 5,2 kilometru, který je kombinací městského krosu a běhu přírodním parkem Štěpánka a zkrátka nepřišli ani ti nejmenší závodníci. Kromě doprovodného programu pro ně byla vyměřena trať o délce 500 metrů, která vedla kolem budovy Škoda Auto Vysoké školy a kostela sv. Bonaventury.

T-Mobile Olympijský běh v Mladé Boleslavi.

Na start závodu se postavilo více než 300 běžců, kteří se nezalekli ani blesků a vydatného deště. Nejvíce závodníků bylo tradičně na nejdelší trati, kde se stal vítězem mezi muži Jiří Miler, na druhém místě doběhl Jan Švadlenka a třetí místo patří Sebastianovi Vošvrdovi.

Mezi ženami byla nejrychlejší Tereza Vajglová následovaná Michaelou Horákovou a pro třetí místo si doběhla Dagmar Sieglová, která zastoupila na stupních vítězů Škoda Auto Vysokou školu, kde vyučuje na Katedře jazykové přípravy a interkulturních kompetencí.