30. dubna se v Mladoboleslavské sportovní hale koná Mezinárodní mistrovství české republiky v silovém trojboji juniorů, žen a mužů.

K vidění budou určitě velmi zajímavé sportovní výkony, neboť na národní šampionát jsou kromě nejlepší domácích lifterů přihlášeni i reprezentanti Slovenska.

Aspirant na absolutní vítězství je několikanásobný mistr světa a Evropy Martin Košnar, který při tělesné váze 120 kg zvládá dřep se 450 kg na zádech, a v benčpressu propnul paže s 322,5 kg těžkou činkou.

Silový trojboj – powerlifting - je sportovní odvětví s cílem dosáhnout co největšího výkonu ve třech disciplínách, dřepu, benčpressu (tlaku na lavici) a mrtvém tahu.

Tyto velmi náročné cviky nejvíce prověří sílu celého těla. V každé disciplíně má závodník právo na tři pokusy, z nichž nejlepší se započítává do celkového výsledku trojboje, který určuje pořadí závodníků v soutěži.

I když doba vykonávání vlastního sportovního výkonu v jednom pokusu není dlouhá (4 - 9 sekund), musí závodník krátkodobě vyvinout maximální úsilí nutné pro překonání hraničních zátěží, což klade enormní nároky na psychickou a fyzickou připravenost sportovce.