Již tuto sobotu to vypukne! Přesně v pravé poledne bude odstartován druhý ročník Mladoboleslavského čtyřiadvacetihodinového běhu Štěpánkou! První místo z loňského ročníku bude obhajovat tým Hudy sport. Soupeři budou mít co dělat. Loni tým Hudy sport naběhal 274 kilometrů!

„Jako v minulém roce se jedná o štafetový běh čtyřčlenných družstev na kilometry na okruhu v lesoparku Štěpánka. Start je ve 12 hodin na mostě přes říčku Klenici u restaurace Rychta. Registrace závodníků je do 11 hodin,“ uvedl Petr Mašek, jeden z organizátorů běhu.

Závodníci budou muset být velmi vytrvalí. Od startu je do cíle bude dělit rovných čtyřiadvacet hodin! Na trati se budou střídat členové každého soutěžního týmu podle klíče, který si sami zvolí. Podmínkou soutěže je nepřetržitý pohyb jednoho ze členů družstva na trati. Každý ze členů navíc musí uběhnout minimálně jedno kolo.

„Závodníci budou mít k dispozici kuchyni, sprchu, toalety a prostor pro odpočinek. Běžci by s sebou měli mít spacák, karimatku, stravu a nápoje,“ řekl Mašek.

Vítězové letošního čtyřiadvacetihodinového běhu Štěpánkou se mohou těšit na hodnotné ceny ve výši padesát tisíc korun.