V sobotu 24. ledna se pod patronací oddílu silového trojboje Gate of Power Mladá Boleslav uskuteční v debřské posilovně Gate Gym silová soutěž v benčpresu – Silák Mladoboleslavska. Soutěž je určena především amatérským sportovcům, mládeži a veřejnosti Mladoboleslavska. Vážení závodníků začne ve 13 hodin, samotná soutěž pak o hodinu déle.

Benčpres (tlak na lavici) je jednou ze tří disciplín silového trojboje. V soutěži Silák Mladoboleslavska se nebude soutěžit podle tradičních pravidel, kde je cílem zvednout nejvyšší možnou váhu pro jedno opakování, ale s vahou rovnající se hmotnosti závodníka, se kterou je třeba provést maximální počet opakování.

Soutěžící budou rozděleni do několika kategorií. V kategorii žen se bude soutěžit pouze s polovinou vlastní hmotnosti. Muži budou rozděleni do dvou skupin – junioři do jedenadvaceti let a muži nad tuto věkovou hranici.

Součástí akce budou i zajímavá exhibiční vystoupení kulturistů a členů skupiny Buldog – gym, věnující se bojovým sportům.

Nejúspěšjější závodník – Silák Mladoboleslavska – získá hlavní cenu, kterou je vyhlídkový let ve sportovním větroni nad Mladoboleslavskem. První tři nejlepší borci v každé kategorii obdrží poháry, věcné ceny a výživové doplňky, všichni pak pamětní diplomy.