V sobotu 24. ledna se bude pod záštitou oddílu silového trojboje GATE OF POWER Mladá Boleslav v debřské posilovně Gate Gym konat silová soutěž v benchpressu. Tato soutěž je určena především amatérským sportovcům, kteří se věnují aktivně posilování, ale také zatím i vážně nesportující mládeži a veřejnosti Mladoboleslavska, která si do posilovny chodí „jen“ protáhnout tělo, a jen tak si zacvičit.

Hlavním cílem projektu je motivovat zúčastněné závodníky a především diváky k pravidelným fyzickým aktivitám, které nesporně vedou k zlepšení celkového zdraví a kvalitě života. Vážení závodníků začíná ve 13.00 hodin, samotná soutěž pak o hodinu déle.

Benchpress, česky tlak na lavici, je jednou tří disciplín silového trojboje. Nebude se ale soutěžit podle tradičních pravidel, kde je cílem zvednout nejvyšší možnou váhu pro jedno opakování, ale s vahou rovnající se hmotnosti závodníka, se kterou je potřeba provést maximální počet opakování.

Soutěžící budou rozděleni do několika kategorií. První bude kategorie žen, které ale budou soutěžit pouze s polovinou vlastní hmotnosti. Muži budou rozděleni do dvou skupin: junioři do jednadvaceti let, muži nad tuto věkovou hranici.

Součástí akce budou i zajímavá exhibiční vystoupení kulturistů a členů seskupení Bulldog-gym, věnujících se bojovým sportům.

První tři v každé kategorii obdrží poháry, věcné ceny od sponzorů a výživové doplňky, všichni zúčastnění pak pamětní diplomy s výkonem. Nejúspěšnější závodník, silák Mladoboleslavska, získá hlavní cenu pro absolutního vítěze, kterou je vyhlídkový let se sportovním větroněm nad Mladoboleslavskem.

Veškeré podrobné informace najdete na webových stránkách jednoho z pořadatelů „romanmarsalek.cz“