MICHAL ŠIMŮNEK

Šestá etapa uzavřela téměř týdenní závodní maraton minikáristů. Tentokrát nemuseli cestovat daleko a přesunuli se z Motorlandu ve Vrchbělé na náměstí v Bělé pod Bezdězem. Zde na kopci směrem z náměstí svedli poslední souboje letošní ročníku.

Napínavé chvíle během jízd se opět odehrávaly v nejmladší kategorii M1. Sice se domácím jezdcům nedařilo jako v předešlých etapách, na prvním místě dojela Berenika Švajdová z Mimoně, na druhém místě Jakub Opolský z Oloví, a až na třetím místě domácí Petr Podlipský, na celkový výsledek šestidenní toto již vliv nemělo. V kategorii M2 skvěle zajel Tomáš Bodinek z Hluboček a domácímu Filipu Nevosadovi nechal druhé místo. Kategorii M3 ovládl již pošesté domácí jezdec Jan Šimůnek před Dominikem Kubínem a jen potvrdil, že je zaslouženým vítězem šestidenní. V dívčí kategorii M3D byly výsledky velmi těsné a tak rozhodovala tato poslední etapa. Když ale etapu dokázala vyhrát Anna Blanárová ze Žiliny, odrazila tak poslední útok domácí Adriany Kubínové. V kategorii M4 zajel domácí Jan Tejkl čtvrté místo a uhájil tak nejtěsnějším rozdílem celkové třetí místo. V kategorii M5 poslední etapa skvěle vyšla domácímu Janu Kejvalovi, zajel třetí míst, a posunul se tak na šesté místo celkově.

A jak dopadly celkové výsledky M6D?
M1: 1. L. Podlipská, 2. P. Podlipský, 3. O. Velich, … 5. V. Podlipský (všichni MB).
M2: 1. Bodinek (Hlubočky), 2. F. Nevosad (MB), 3. K. Grebeníčková (Bruntál),
M3: 1. J. Šimůnek, 2. D. Kubín (oba MB), 3. J. Oberta (Žilina), … 5. M. Burián (MB).
M3D: 1. A. Blanárová (Žilina), 2. A. Kubínová (MB), 3. L. Fialková (Ostrov).
M4: 1. M. Charvát (Velešín), 2. A. Bohačík (Hlubočky), 3. J. Tejkl (MB).
M5: 1. Z. Švajda (Mimoň), 2. K. Charvát (Velešín), 3. M. Pařízek (Litoměřice).

O tom, že minikáry jsou sportem pro celé rodiny se při slavnostním vyhlášení přesvědčili účastníci při vyhlašování soutěže sourozeneckých dvojic, když zde dvojic nastoupilo hned dvacet.

Po slavnostním ceremoniálu se minikáristé rozjeli domů, aby si užili prázdninovou pauzu, neboť k dalším závodům se sjedou až v srpnu do jihočeského Velešína, kde se pojede 3. kolo Evropského poháru.