Technology Florbal MB - TJ JM Chodov 5:3

Florbalisté Technology Florbal MB prohrávali v domácím zápase semifinále českého poháru s Chodovem po dvou třetinách 1:3, přičemž hlavně druhá dvacetiminutovka se jim vůbec nepovedla. Na třetí část hry se ale na palubovku vrátil úplně jiný tým a Technologové skvělým způsobem dokázali skóre nejen srovnat, ale po nájezdu Radima Křenka dokonce otočit.

Ve finále je čeká v úterý 20. ledna v Opavě souboj s Bulldogs Brno. V ženské kategorii se utkají Vítkovice a Herbadent Praha 11 SJM.
Chodov, v jehož dresu si odbyl premiéru po návratu ze švédského Pixba Wallenstam reprezentační útočník Patrik Dóža, ve druhé třetině získal vedení 3:1. Středočeši zahájili obrat až v 53. minutě. Po přesilovkové trefě Pavla Boušky otočili stav Radek Gwuźdź a Radim Křenek a dvě vteřiny před koncem se trefil ještě do prázdné branky Tomáš Chroust.

SEMIFINÁLE

Do očekávaného souboje posledních dvou vítězů Poháru České pojišťovny podle předpokladů zasáhl i reprezentant Dóža, který se po roce a půl ve švédském Pixbu vrátil na Chodov.

I tak patřil začátek domácím. Mátl sice při prvním střídání šanci nevyužil, ale úvodní tlak přeměnil v gól Jelínek. 78. vteřina a Mladá Boleslav vedla! Skóre 1:0 jako kdyby trochu přibrzdilo oba týmy! Hra působila opatrnějším dojmem, výraznější šance následovaly až zase v druhé části první třetiny.
Zblízka neuspěl hostující Fiala, hned poté Rožnovják po rychlé souhře střílel z dobré pozice zleva mimo a v 18. minutě se Rytych stačil přemístit proti Boušovi.

Produktivní chvilky chodovského útočníka přišly až ve druhé třetině. Nejprve ve 25. minutě po naběhnutí před bránu vyrovnal a ve 32. minutě do podobného prostoru přihrál Vávrovi, který otočil na 2:1. Mladá Boleslav byla zaražená, moc se nedostávala k míčku a ještě víc ji podlomil Ondruškův gól z první z dálky.

Podlomil, ale nezlomil… Třetí třetina? To byl koncert. Boleslavský trenér Zahalka stáhl hru na dvě formace, které dlouho narážely na fantastického Baráka v chodovské bráně. Co ten všechno chytil!

Barákovo kouzlo však nebylo věčné. V 53. minutě ho při přesilovce narušil Pavel Bouška, který se prosadil z levého křídla. Za tři a půl minuty navíc trefil vyrovnání Gwuźdź a Boleslav šlapala dál, skóre 3:3 ji nestačilo! Ani u něj dlouho nezůstalo.

Za dalších 45 vteřin byl v úniku faulovaný Jiří Bouška a nařízené trestné střílení sebevědomě proměnil Křenek. Obrat dokonán! 4:3!
Chodov zareagoval, v předposlední minutě si vzal oddechový čas a při hře v šesti si vytvořil náramný tlak, ale boleslavská defenziva odolala a dvě vteřiny před koncem Tomáš Chroust navzdory křečím doběhl k prázdné bráně pro potvrzující gól na 5:3.

Křenek: Při nájezdu jsem tlak necítil
Stav zápasu 3:3, 3 minuty do konce zápasu a proti Chodovu nařízené trestné střílení. V tu chvíli vstává ze střídačky obránce Radim Křenek, aby se o pár vteřin později stal boleslavským hrdinou.
Přitom tradičním exekutorem podobných situací je v týmu Jiří Curney, který převzal nájezdové privilegium po Ondřeji Fojtovi. Proč tedy padla nyní volba na Křenka?
„Jirka teď hodně nájezdů dal a možná potřeboval trochu pauzu. Už před zápasem jsme se o tom bavili. Ale kdyby chtěl dneska jet, tak mu to nechám, ale nakonec to padlo na mě. Pod tlakem jsem nebyl, protože jsem věřil, že kdybych nedal, tak využijeme následnou přesilovku," vysvětluje změnu Křenek.
„Drama jsme si udělali sami tou druhou třetinou, ve které jsme nehráli moc dobře," hodnotil Křenek průběh zápasu. V něm byl velkou překážkou domácím právě reprezentační brankář Jan Barák. „My dost často děláme z brankářů hrdiny, ale Bary chytal dneska opravdu skvěle," pochválil soupeře obránce pohybující se na hraně reprezentace.

Branky a nahrávky: 2. J. Jelínek (Curney), 53. P. Bouška (Curney), 56. Gwuźdź (Novák), 57. Křenek, 60. Tom. Chroust (Jelínek) – 25. Bouša (Vávra), 32. Vávra (Bouša), 33. Ondrušek (Sýkora). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 268.
Technology: Rytych – Novák, Gwuźdź, Pluhař, Kadlec, Křenek, Jelínek, Kroupa – Mátl, Kološ, J. Bouška – Fojta, Salát, Rožnovják – Tom. Chroust, Curney, P. Bouška.
Chodov: Barák – Sýkora, Pražan, Kotlas, M. Jelínek, Schubert, Jastřembský, Flousek – Fiala, Mikeš, Ondrušek – Vávra, Bouša, Pražák – Běhavý, Dóža, Strachota, Havránek.