Druhého v pořadí v sobotním poledni, Michala Malíka (Lawi Stars – Giant), porazil Hladík o jednu desetinu vteřiny. Absolutně třetí pak skončil Hladíkův oddílový kolega David Šulc, ten za vítězem dojel o půl vteřiny později. Pro vítězného Hladíka to byl první významný závod v dospělém peletonu. „Věřil jsem si, zejména poté, co jsem s dalšími třemi cyklisty ve druhé polovině závodu na chvíli ujel. Brzy nás dojeli, ale cítil jsem, že mi to dneska jede. Jsem rád, že to vyšlo, byť to bylo o desetinu,“ řekl za cílem vítězný Hladík.

Mezi ženami kralovala, stejně jako vloni, Nikola Bajgerová (Eleven Mercedes Mitas) před Lenkou Cibulkovou (Lawi Stars – Giant) a Janou Vtípilovou (Ghost Team).

Sestra vítěze Hladíka Kateřina pak ovládla kategorii do 18 let a do třetice rod Hladíků na stupních vítězů doplnil nejmladší ze sourozenecké trojice František, který smolně dojel druhý v mládežnické kategorii do devíti let. I když celý závod vedl, nakonec ho předjel Oliver Lodr. Hladík se totiž domníval, že projel cílem, do kterého mu v té době chybělo sto metrů a zvolnil. To ho stálo vítězství.

Na start letošního závodu Author 50 Český ráj se postavilo přes dvanáct stovek závodníků.

Absolutní pořadí muži:

1. Josef Hladík 1:30:31,2

2. Michal Malík 1:30:21,3

3. David Šulc 1:30:31,6

Pořadí ženy:

1. Nikola Bajgerová 1:34:30

2. Lenka Cibulková 1:40:55

3. Jana Vtípilová 1:41:31