Sportovní hala v Mladé Boleslavi. Právě sem bude v pátek od 20 hodin upřen zrak celé české futsalové veřejnosti.

Futsalisté mladoboleslavského Selpu se počtvrté v semifinále postaví futsalovému gigantu – Era–Packu Chrudim. Týmu, který vyhrál poslední dva ročníky nejvyšší české soutěže. Týmu, který v letošní sezoně z 27 zápasů v české lize 25 vyhrál a pouze ze dvou odešel poražen.

A jelikož je stav semifinálové série Selp – Chrudim 2:1, je jasné, že jediným týmem, který dokázal na Era–Pack vyzrát, je právě mladoboleslavský celek. „My nemáme v semifinále co ztratit. Naopak Chrudim je pod tlakem,“ hodnotí dosavadní průběh série brankář Selpu Ondřej Knobloch, který je v play–off ve vynikající formě.

V dosavadních třech zápasech chyběla Chrudimským jejich největší hvězda – nejlepší současný český futsalista Roman Mareš. Jeho absence je ze strany českého mistra zahalena tajemstvím.

Nekonkrétní zprávy hovoří o nespecifikované dlouhodobé nemoci. V páteční bitvě, která může být již rozhodující, však zřejmě Roman Mareš po boku svého bratra Michala nastoupí.

„Chrudimi už teče do bot, a tak udělá všechno pro to, aby byla v nejsilnější možné sestavě,“ myslí si prezident boleslavského týmu Daniel Kolman.

Otazník ještě visí nad účastí dalšího reprezentanta, Lukáše Rešetára. Ten se objevil na hřišti pouze ve druhém zápase, v Mladé Boleslavi byl pouze na střídačce.

Hrát bude také Marek Kopecký. Podle mylných informací České televize v průběhu úterního přenosu měl chybět pro žluté karty, ale není tomu tak.

Na klíčový duel nastoupí v kompletní sestavě také domácí celek. „K dispozici bude už Ivo Ulich. Žádné zraněné nemáme, takže jdeme na Chrudim v plné síle,“ hlásil Daniel Kolman.

Čekat se dá další nervy drásající boj. Tentokrát doslova na život a na smrt! Pokud domácí vyhrají, jsou ve finále. Hráči Selpu budou opět spoléhat na podporu domácího publika.

Odhodlání favorita, kterým i přes nepříznivý stav stále zůstává Chrudim, je veliké. „Chceme semifinále ještě vrátit do Chrudimi,“ řekl pro klubový web trenér Era–Packu Ota Stejskal.

V Boleslavi však věří, že se v pátek bude slavit postup!

Stav série: 2:1. Předchozí zápasy: 4:1, 2:3, 4:3 pp.

Předpokládané sestavy:
Selp: Knobloch – Kamenický, Hrdina, Semerád, Ulich – Matějka, Pergl, Oliva, Bejda (Holeček, Kracman, Císař).
Chrudim: Meller – Kopecký, Vladyka, Rešetár, Kroulík – Sluka, R. Mareš, M. Mareš, Mikan (Vácha, Bouška, Hlouš) .