SELP SV Mladá Boleslav - Helas Brno 4:3 pk

"Bude to vyrovnaná serie," zněly hlasy před začátkem čtvrtfinálové serie mezi čtvrtým a pátým celkem tabulky první futsalové ligy. A nepletly se. První vzájemný zápas na mladoboleslavské palubovce musely rozhodnout až pokutové kopy.

Zřejmě pod rouškou nervozity nevstoupili domácí do zápasu nejlépe. Hosté byli aktivnější a po třinácti minutách byli odměněni vedoucí brankou, když se z dálky prosadil Míca. Hosté hrozili především z nacvičených situacích po autových a rohových kopech.

S prvním poločasem nebyl samozřejmě spokojen domácí trenér Jiří Baborák: "V první půlce jsme se nemohli rozběhat, bylo to z naší strany hodně statické a upracované. Navíc hosté vsítili hodně šťastný gól z patnácti metrů."

Hned po čtyřech minutách druhé části se podařilo vyrovnat Stanislavu Bejdovi. Odpověď Brněnských však na sebe nenechala dlouho čekat. Téměř vzápětí poslal opět hosty do vedení opět Míca, když dokázal skórovat z přímého kopu, poté co se brankáři Knoblochovi rozestoupila nepochopitelně zeď. Gólová dvouminutovka však pokračovala na druhé straně. Vysoký Semerád, jenž dělal hostům na hrotu velké problémy zaměstnal obranu natolik, že pro Poláčka nebylo problémem vyrovnat.

Selp se po vyrovnání chopil aktivity a chtěl utkání rozhodnout. "Náš zlepšený pohyb byl klíčem k úspěchu, bohužel se nám nepodařilo rozhodnout v základní hrací době," komentoval Baborák.

Po čtyřiceti minutách svítil na světelné tabuli stav 2:2 a tak následovaly dvě pětiminutovky prodloužení. Ve 44. odvedl skvělou práci Matějka a Oliva poslal Selp poprvé v zápase do vedení. Za stavu 3:2 mohl Selp utkání rozhodnout, hlavně únik Poláčka s Hrdinou volal po gólu. Trenér Baborák poznamenal: "Hodně mě mrzí, že jsme za stavu 3:2 nedokázali zápas definitivně rozhodnout."

Tři minuty před koncem prodloužení se totiž Cupák protáhl podél lajny kolem Kamenického a nabil Dornayovi, jehož střelu na zadní tyč vyrazil Knoblocho pouze před sebe, kam se přiřítil všudybyl Cupák a vyrovnal.

Na řadu tak musely přijít divácky atraktivní pokutové kopy. Hned první zklamal domácí publikum kanonýr Kamenický, ale na jeho nezdar ihned navázal Dornay, který trefil tyčku. V následujících seriích se prosadili za domácí Hrdina, Oliva a Matějka, za hosty Bršťák a Míca. Do čtvrté série nasadili domácí do branky mladého Císaře, čímž rozhodili Sýkoru natolik, že brněnský hráč neuvěřitelně minul branku asi o dva tři metry. Mečbol měl na noze Holeček a nezmýlil se.

Branky: 24. Bejda, 26. Poláček, 44. Oliva, rozh. penalta Holeček - 13. a 25. Míca, 47. Cupák.

Rozhodčí: Hanzlík, Kudrna. Diváci: 200. Poločas: 0:1.

Selp MB: Knobloch (Císař) - Hrdina, Kamenický, Kracman, Poláček, Brychta, Oliva, Bejda, Matějka, Semerád, Holeček.

Helas Brno: Tuháček - Šíma, Buchta, Bršťák, Dvořák, Cupák, Míca, Dornay, Sýkora, Svoboda, Maša.