Slavnostní součástí přátelského házenkářského utkání starých gard mezi Handballem Stará Garda Mladá Boleslav a Lokomotivou Česká Lípa byla i oslava životního jubilea boleslavského brankáře Milana Jaroše. Bývalý gólman Auto Škody Mladá Boleslav, sportovec tělem i duší, během tohoto duelu oslavil své sedmdesáté narozeniny.

Jak probíhaly oslavy vašeho životní výročí?
Samozřejmě v kruhu rodinném a pak v týdnu s několika přáteli, se kterými chodím hrát golf a tenis. Ta největší oslava však proběhla dnes tady na házené.

Pokud se tedy vrátíme k házené, kde jste začínal a jak probíhala vaše hráčská kariéra?
S házenou jsem začínal asi v deseti letech ve Dvoře Králové nad Labem. Kromě házené jsem v té době souběžně hrál ještě fotbal a hokej. To mě vydrželo do sedmnácti let, kdy jsem přestoupil do Náchoda a tam jsem tři roky hrál druhou házenkářskou ligu a se spoluhráči jsme to dotáhli až k postupu do první ligy. V té chvíli jsem však odešel do Liberce studovat vysokou školu, dojíždění do Náchoda bylo dost komplikované a tak jsem tam s házenou skončil. Po odchodu na vojnu jsem hrál v Staré Boleslavi za Duklu. Pak jsem Starou vyměnil za Mladou a od té doby, tedy od sedmdesátého roku jsem hrál tady a to mi vydrželo až do dnes.

Utkvěl vám v paměti nějaký výrazný házenkářský zážitek z působení tady v Mladé Boleslavi?
Jelikož jsem tady od sedmdesátého roku, tak těch zážitků bylo za tu dobu strašně moc. Absolvovali jsme hodně pěkných utkání a zúčastnili se několika turnajů v zahraničí. Takovou kuriozitou asi je to, že teď hraju za starou gardu a na palubovku nastupuji s dětmi mých někdejších spoluhráčů. Tak třeba s Frantou Fólovým jsme spolu dříve chytali a nyní hraju v HSG s jeho synem Martinem.

Jaký to je pocit nastupovat na palubovku s hráči, kteří mohou být až o 35 let mladší?
Za prvé je to bláznovství. Za druhé je to tak trochu nerespektování přírodních zákonů a za třetí jde o to, že člověk má ten sport pořád rád. A hlavně jde i o ten pocit, kdy přijdete do šatny mezi spoluhráče, do kolektivu, kde je plno emocí, existuje tam určitá chemie a užijete si spoustu srandy. Tam člověk ožije a hodně mě to nabíjí energií.

Jan Pavlíček