Slavnostní los turnaje obstarali v předvečer turnaje v benátecké restauraci Bílý páv prezident pořádajícího BK Deltacar Benátky nad Jizerou a sportovní redaktor Boleslavského deníku Jaroslav Bílek. Ti poslali do úvodního semifinále, které startuje v 11 hodin, proti sobě v česko-maďarském souboji Adama Mendreka a Gergelyho Krausze. O hodinu později odstartuje druhý semifinálový zápas, v němž dojde na bratrovražedný souboj dvou hráčů benáteckého klubu – místní odchovanec Cristian Savin vyzve Dána Christiana Lind Thomsena. 
Právě Thomsen je jedním z hlavních taháků nově založeného turnaje, který se, jak v Benátkách věří, stane prestižní vánoční tradicí. Ve své kariéře byl totiž dvaatřicetiletý Dán na čtyřicátém místě světového žebříčku. Aktuálně sice figuruje hlouběji v computeru, nicméně je pověstný svou show, kterou během svých zápasů na kurtu předvádí.

Po odehrání obou semifinálových duelů budou mistrovské kurty v benátecké hale k dispozici veřejnosti. Badmintonisté se na ně vrátí v podvečer, kdy jsou na pořadu zápasy o konečné umístění. O bronz se bude hrát od osmnácti hodin, po vystoupení dogdancingu a losování tomboly bude na řadě finálový duel.