Benátky letos v extralize družstev získaly třetí místo. Nebylo na víc?
Určitě bylo na víc. Měli jsme za cíl porazit Meteor a postoupit do finále. Ale oba týmy byly letos hodně vyrovnané, a rozhodovaly maličkosti. Každý bod mohl rozhodovat. Byla škoda, že jsme prohráli těsně v koncovce prvního mužského debla. A to byl nakonec ten rozhodující bod. Protože kdyby byl stav 4:4, tak věřím, že jsme měli na to zápas nakonec zlomit v náš prospěch.

Zápas o třetí místo proti Klimkovicím pak už byl jen formalitou?
Tam jsme byli jasným favoritem, přeci jenom jsme zkušenější, protože Klimkovice jsou v extralize nováčkem a nemají tolik silných hráčů.

Oslavy medaile proběhly? Nebo bronz není v Benátkách důvodem k oslavám?
Měli jsme za cíl lepší příčku, ale i ze třetího místa jsme se kvalifikovali na mistrovství Evropy klubů, takže malá oslava v podobě večeře se konala.

První dva celky nabídku účasti na klubovém šampionátu odmítly. Co tomu říkáte?
Jsme jedině rádi. Pro nás to jsou velmi cenné zkušenosti ze zápasů s evropskou špičkou.

Vy za sebou máte i účast na mistrovství Evropy dospělých.
Tam jsem bohužel vypadl už v prvním kole se Švýcarem. Na postup jsem i měl, ale zvolil jsem asi špatnou taktiku a také jsem dělal hodně zbytečných chyb. To byla škoda, protože ve druhém kole by mě čekal špičkový francouzský hráč Lucas Corvet. To mohl být skvělý zážitek. Co se ale povedlo, tak je kvalifikace do Argentiny. To už je hodně velký turnaj. Je to pro mě odměna za celoroční práci, kdy jsem musel sbírat body do žebříčku.