Studentka Gymnázia v Mnichově Hradišti Anna Samešová zaznamenala obrovský úspěch na Mistrovství České republiky, které se uskutečnilo v Praze na Stromovce. V běhu na 800 m obsadila vynikající třetí místo v kategorii žákyň v hale.

V třech rozbězích po osmi závodnicích zaznamenala třetí nejlepší čas celkově, když si zlepšila svůj osobní rekord o čtyři vteřiny na čas 2:22,05. Její dosavadní osobní rekord ji přitom rozhodně nepasoval do okruhu kandidátek na medaile.

V nedělním finále však po bojovném výkonu, kdy vedla do posledního kola, odrazila nápor dalších soupeřek a do cíle doběhla na třetím místě osm desetin vteřiny za vítězkou, opět s dalším zlepšením osobního rekordu v čase 2:21,72.

Anna Samešová závodí za klub TJ LIAZ Jablonec nad Nisou, kam pravidelně jezdí na tréninky a kde mimo ně si pravidelně přidává další tréninkové dávky ve zbývajícím volném čase.

S atletikou přitom začala aktivně před dvěma lety na základě skvělých výsledků ve školních kolech Odznaku všestrannosti olympijských vítězů, v němž bez speciálního tréninku došla až do republikového finále.

Zároveň je také aktuální přebornicí Libereckého a Královéhradeckého kraje a Mladé Boleslavi.

„Ve svých závodech prodává velkou bojovnost, odhodlanost se vydat ze všech sil, vůlí na sobě stále pracovat, zlepšovat se a její skromnost je příkladem pro ostatní. Je také vynikající studentkou a její stále zlepšující výkony jsou velkým příslibem do budoucna," řekl její otec Jiří Sameš.