"Warm Up jsme odjeli na mokru, ale věděli jsme, že do závodu bude sucho, takže jsem neriskoval. S motorkou jsem neměl dobrý pocit, takže jsem na to ani netlačil. Jen jsem zkoušel zlepšovat sebe a snažil se dobře načíst trať. Rozhodně jsem ale nechtěl skončit na 23. místě. Před závodem jsem ale věděl, že to bude dobré, protože už při zahřívacím kole jsem jel rychle a motorka dobře fungovala," popisuje průběh závodního víkendu nadějný český závodník.

Hned v úvodu závodu ale přišla komplikace. "Do závodu jsem dobře odstartoval a v první zatáčce byl osmý, ale ve třetí zatáčce Omega se vše změnilo. V tu chvíli jsem venkem předjížděl Gabriela Rodriga, ale viděl jsem, jak Alonso Lopez po highsideru letí vzduchem. Spadl mi přímo pod kola a pokud bych rychle nezareagoval, tak bych spadl také. Musel jsem vyjet mimo trať a propadl jsem se na poslední místo až za jezdce, který jel na divokou kartu," popisuje smolný začátek závodu Salač. "Nejprve jsem chtěl zajet do boxů, protože jsem byl hodně naštvaný, ale řekl jsem si, že to nevzdám a budu bojovat. Cílem bylo zajet alespoň rychlé kolo. To se podařilo a měl jsem opět čtvrtý nejlepší čas s minimální ztrátou pár setin vteřiny na nejlepší kolo závodu," pokračuje v popisu nakonec úspěšného závodu boleslavský závodník.

Zrychlení mu nakonec i díky odstoupení několika závodníků vyneslo rekordní třinácté místo. "Nakonec jsem dojel třináctý a vyhrál v mojí skupině, kde byli Tony Arbolino a Jaume Masia, což jsou vítězové minulých závodů, které jsem teď porazil. To mě také potěšilo. Určitě jsme tento víkend udělali krok dopředu. Je tam více pozitivních, než negativních věcí." Při skvělé formě je možná škoda, že světový cirkus teď čeká třítýdenní přestávka. Jezdci ji alespoň ale budou moci využít k odpočinku. "Teď máme pauzu tři týdny, kdy si dám přibližně týden prázdniny a poté začnu tvrdě trénovat a co nejlépe se připravovat na domácí Grand Prix, kde budu chtít zajet opravdu dobře. Do Brna se moc těším a udělám pro to úplně cokoliv," dodává Filip Salač.