Filip Salač je po těžkém zranění z minulého roku v naprostém pořádku a sahá v nadějné kariéře stále výš. Letos dokonce dostal divokou kartu na VC v Brně.

Při vyhlašování výsledků řekl jeho mladšímu bráchovi procházející legendární borec Valentino Rossi Filipu Salačovi "ahoj" a plácl si s ním. Pro mladého kluka obrovský zážitek!

Volné tréninky Filip opět využil k načítání si tratě, jelikož chtě, nechtě mu loňské kilometry na tomto okruhu, vzhledem k jeho zranění chyběly.  Oba zakončil na čtvrtém místě a byl natěšený na kvalifikaci, kde si věřil na zlepšení.

V měřeném tréninku, bohužel nejen po vlastních chybách, zajel  Filip podle své maminky Michaely Salačové šestý nejrychlejší čas a start do obou závodů si tak zajistil ze druhé řady. I přesto šlo o vydařený víkend.

Celkově se drží s 95 body na třetím místě a říká: Ve volných trénincích jsme hlavně nastavovali motorku. Do kvalifikace jsem si věřil na zlepšení, měli jsme nové gumy, které ale všem vydržely tak na tři kola. V mém nejrychlejším mě v poslední zatáčce zbrzdil jiný jezdec, měl jsem špatný výjezd a předjeli mě ještě další dva. Byl z toho „až„ šestý čas, ale můj nejrychlejší," konstatoval Filip. 

V prvním závodě z pátého místa (pro tento závod se posunul o jedno místo kvůli diskvalifikaci P. Paavilainena) celkem dobře odstartoval. Postupně se začali jezdci předjíždět a udělala se skupinka čtyř bojujících o druhé místo. První Denis Öncü poodjel. "Po celý závod jsme se předjížděli a souboje byly hrozně vyrovnané. V poslední zatáčce jsem jel na třetím místě, ale nakonec mě ještě předjel Yamanaka, protože jsem si najel moc zvenku a měl jsem špatnou stopu. Dojel jsem o devatenáct tisícin čtvrtý," mrzelo Salače.  

Ten odstartoval dobře i do druhého závodu, hned však začali první tři jezdci ujíždět a postupně na ně ostatní ztráceli asi dvě a půl vteřiny. "Pohyboval jsem se okolo čtvrtého až šestého místa. Pak jsem se naštval, podařilo se mi dostat do čela druhé skupinky a postupně stáhnout náskok na třetího Yamanaku. Přesto to nebylo vůbec lehké, protože se mě v těsném závěsu drželi další jezdci," popisoval Filip Salač, který po skvělém závěru projel cílem opravdu jen o pár tisícin třetí. "Yamanaka šel pozdě na brzdy a věděl jsem, že budu mít lepší výjezd. Do toho byl ještě vedle mě v těsném kontaktu Carrasco, takže jsem byl mezi nimi jako sendvič. Měli jsme velkou radost, protože každý bod se prostě počítá."

Filip Salač opět poděkoval všem jeho mechanikům a celému Red Bull MotoGP Rookies cupu, rodině, fanouškům a hlavně všem partnerům, především manažerovi Janu Šťovíčkovi.

Ted už se chystá na týdenní tréninkovou dovolenou do Španělska, kde ho čeká na konci července závod mistrovství světa juniorů Moto3, FIM CEV Repsol.

"A na co se samozřejmě těším nejvíc je můj první závod na divokou kartu Moto3 v Brně! Bude to hodně těžké, nebudu mít prvotřídní techniku, pojedu mezi nejlepšími jezdci této kategorie na světě, ale přesto se moc těším na fanoušky a pokusím se ze sebe dostat maximum."