Boleslavský motocyklový jezdec Filip Salač obsadil životní druhé místo v deštěm poznamenané Velké ceně Thajska. Závod Moto2 byl v Buriramu kvůli nepřízni počasí předčasně ukončen, a protože piloti nestihli absolvovat alespoň dvě třetiny vypsané vzdálenosti, obdrželi za umístění poloviční body.

Dvacetiletý pilot týmu Gresini Racing měl dokonce velmi blízko k vítězství, ale těsně před projetím cílem posledního dokončeného kola ho předjel Ital Tony Arbolino. Salač vybojoval druhé pódiové umístění v kariéře po druhém místě v loňské Velké ceně Francie ještě ve třídě Moto3. Po přestupu výš bylo jeho dosavadním maximem v Moto2 deváté místo ze Silverstonu.

Pršet začalo těsně před startem a na poslední chvíli byl závod vyhlášen jako "mokrý". Salač do něj vyrazil ze čtvrté řady, ale brzy se propracoval do popředí. Vedení se ujal ve stále houstnoucím dešti v šestém kole a vypracoval si i více než sekundový náskok. Arbolino se na něj ale dotáhl a využil ojedinělou Salačovu chybu k předjetí, načež po projetí cílem devátého kola traťoví komisaři vyvěšením červených vlajek závod přerušili.

Pořadatelé pak neuspěli se snahou o restart. Mělo se jet ještě pět kol a jezdci se už dokonce vrátili na trať při druhém otevření uličky v boxech. Během zahřívacího kola ale opět začala hustě padat voda a ředitelství závod definitivně ukončilo.

Salače desetibodový zisk posunul o jednu pozici na 20. místo průběžného pořadí MS. V čele se udržel díky sedmému místu Španěl Augusto Fernández, ale Ai Ogura z Japonska jako šestý klasifikovaný jezdec snížil manko na 1,5 bodu.

V Moto3 vyhrál počtvrté v sezoně Ital Dennis Foggia. Suverénní lídr šampionátu Izan Guevara ze Španělska dojel pátý a má tři závody před koncem seriálu před Foggiou náskok 49 bodů.

Velká cena Thajska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Buriramu:

Moto2: 1. Arbolino (It./Kalex) 15:10,854, 2. Salač (ČR/Kalex) -0,251, 3. Canet (Šp./Kalex) 3,112, 4. Dixon (Brit./Kalex) -3,268, 5. López (Šp./Boscoscuro) -4,137, 6. Ogura (Jap./Kalex) -5,715.

Průběžné pořadí (po 17 z 20 závodů): 1. Augusto Fernández (Šp./Kalex) 238,5, 2. Ogura 237, 3. Canet 185, 4. Vietti (It./Kalex) 165, 5. Arbolino 150,5, 6. Acosta (Šp./Kalex) 132, …20. Salač 37.