Auto Škoda – Sadská 76:46

Utkání basketbalového přeboru mužů I. třídy se mělo hrát původně v Sadské, ale došlo kvýměně pořadatelství.

Soupeř byl pro domácí tým velkou neznámou. Družstvo pod stejným názvem figurovalo v loňském ročníku v nejvyšší Mattoni NBL.

Po převedení práv do Poděbrad mělo hrát krajský přebor druhé třídy, ale dva týdny před začátkem soutěže došlo opět k výměně, tentokrát s Poděbrady B. Mírně obměněný kádr Auto Škody se tedy po několika letech střetl s tradičním rivalem.

Hráčům AŠ se povedl vstup do utkání. V první polovině předváděli moderní basketbal s dobrou obranou, rychlým přechodem do protiútoku a střelbou z připravených pozic.

Předváděnou hru nezastavila ani zónová obrana Sadské, a tak v 17. minutě svítil na ukazateli průběžný stav 38:11 pro domácí. Pak se toho na hřišti mnoho atraktivního neodehrálo.

Trenérské duo Skřivánek – Bušek litovalo, že jejich svěřenci neudrželi nasazení po celý zápas, polevili a do jisté míry se přizpůsobili hře soupeře. Hosté však neměli šanci s výsledkem něco udělat.

Body AŠ: Procházka 17, Dvořák P. 15 (3 trojky), Dvořák D. 11, Jenčík 11, Matoušek 9, Skřivánek 9, Soukup 2, Štěpánek 2, Bártl, Hlaváč.

Trojky: 6-6. Trestné hody: 16/14 – 13/6. Fauly: 14:14.

RUDOLF SKŘIVÁNEK