6. Dobrovický rapid – Cukrovary a lihovary TTD a. s. – Open – 7. turnaj Grand Prix ČR v rapid šachu jednotlivců se stal podruhé kořistí Josefa Přibyla.

V dobrovické sokolovně se na turnaji prezentovalo pořadatelům z Šachklubu města Dobrovice 150 šachistů ze čtyř zemí.

Z titulovaných hráčů 1 GM a 9 IM, což je v historii dobrovického turnaje doposud největší konkurence. Je to jen potvrzení, že prestiž turnaje rok od roku stoupá.

Turnaj byl sehrán švýcarským systémem na 9 kol tempem 20 minut na partii pro každého hráče. Velká konkurence se promítla i do průběhu turnaje.

Před dvěma posledními koly bojovalo o prvenství ještě sedm hráčů a v posledním kole se v přímém souboji utkali loňský vítěz IM Vojtěch Plát a IM Josef Přibyl, pozdější vítěz turnaje.

Jejich partie skončila remizou a čekalo se, zda nejvýše nasazený IM Jan Bernášek dokáže ve své partii zvítězit a posunout se tak do čela konečného pořadí. Nakonec pomocné hodnocení rozhodlo o celkovém vítězi turnaje ve prospěch Přibyla.

Konečné pořadí: 1. Josef Přibyl (ŠK Holdia DB Praha), 2. Vojtěch Plát (TŽ Třinec), 3. Jan Bernášek (ŠK Rapid Pardubice), 4. Gyula Meszaros 5. Zoltan Hajnal (oba Maďarsko), 6. Bryan Smith (USA), 7. David Vichnar (ŠK Sokol Vyšehrad), 8. Petr Neuman (ŠK Zikuda Turnov), 9. Leonid Vološin, 10. Vitalij Koziak (oba ŠK AD Jičín), 11. Michal Novotný (ŠK Polabiny).

JOSEF ŠTAJNER, PETR NOVOTNÝ