„Máme hokejovou družbu s fanoušky Rebelu. Pár lidí z Boleslavi bylo fandit na hokeji proti Žďáru a pak šli na oplátku fanoušci Brodu s námi fandit na futsal Boleslavi proti Chotěboři,“ vysvětluje neobvyklou situaci v havlíčkobrodské sportovní hale boleslavský hokejový fanda Jaroslav Kostraba.

Hráčům Malibu ale nebyla v zápase čtvrtého celku tabulky proti páté Chotěboři nic platná ani výrazná přesila v hledišti. Domácí Boce totiž Růžovky podlehly 2:5. V prvním poločase přitom byli hosté lepším celkem, po trefě Psinického šli i do vedení, ale domácí ještě do přestávky srovnali. „Udělali jsme během prvního poločasu jednu chybu v obraně a domácí ji hned potrestali,“ hlásil vedoucí hostujícího týmu Matěj Vaněk.

II. liga západ: Malibu Mladá Boleslav - GMM Jablonec.
Malibu nestačilo na Jablonec

Klíčový moment přišel v první minutě druhého poločasu. Hostující Marek Maňas po kombinační akci nezakončil úspěšně do prázdné branky, hned z protiútoku se dostali hosté do vedení. Další ranou pro Malibu bylo zranění klíčového hráče Psinického v osmé minutě druhé půle. „Od té doby byla naše hra hodně chaotická,“ postřehl Vaněk. Malibu navíc od té chvíle hrálo s pěti akumulovanými fauly v zádech, za což bylo potrestáno při faulu šestém ze sálovky Berkyho. Následná hra bez brankáře pak sice přinesla Maryškovo snížení, ale neuhlídaný roh a další proměněná desítka stanovila konečné skóre na stavu 5:2 pro domácí.

Malibu tak zaznamenalo druhou porážku v řadě, v letošní sezoně však poprvé prohrálo venkovní utkání. Šanci na nápravu budou mít Růžovky v neděli, kdy přivítají poslední pražské Wizardy.