Florbalisté Technology Mladá Boleslav budou poprvé ve své historii bojovat v extraligovém finále. Během sobotního superfinálového dne v holešovické O2 Areně však nebudou jediným zástupcem Mladé Boleslavi na tomto vyvrcholení florbalové sezony. Už dopoledne totiž prožije svůj velký florbalový sen také tým osmiletého gymnázia, který senzačně vyhrál českou část středoškolského poháru.

„Museli jsme projít přes okresní a krajské kolo a nakonec nás čekalo české TOP 8, které hostily dvě pražské haly," popisuje cestu do nečekaného finále tělocvikář a kouč týmu Karel Tichý. V B skupině závěrečného turnaje Čech se utkal tým Gymplu se stavební průmyslovkou z Plzně, obchodkou z Liberce a čtvrtým do party byl SPS Tábor.

Vyrovnanou skupinu nakonec Boleslavští dokázali vyhrát. Přímý postup do semifinále zajistily dvě těsné výhry nad Plzní (4:3) a Táborem (2:1) a remíza s Libercem 2:2.

ČESKÉ FINÁLE

V souboji dvou středočeských gymnázií přehrálo to boleslavské kladenské 4:2 a mohlo se těšit na finálový souboj s týmem Štoly. Souboj o to, kdo se nakonec podívá na Superfinále v O2 Areně, začalo lépe pro boleslavské gymnázium. Albert Vocel unikl po levé straně, procpal přihrávku přes obránce a nabídl prázdnou branku Jakubu Bínovi, ten nezaváhal a poslal svůj tým do vedení. To bylo vše, co první poločas nabídl.

V poločase druhém ale začala zářit šťastná hvězda pražských individualit. Nebyly to ani čtyři minuty, kdy se rozfungovala spolupráce Marka Bíny a Matěje Prunera. Pruner skóroval dvakrát, Bína jednou a Štola vedla o dvě branky. To nakoplo střelce boleslavských, kteří v sedmé minutě dokázali dvěma brankami skóre srovnat. Nejprve po výhozu brankářky Kristýny Karli vsítil Filip Zakonov a chvíli poté po obrovské chybě v obraně srovnal Jakub Bína.

Do konce zápasu už obě družstva hrála opatrně a utkání dospělo k samostatným střílením. V nich se stala hrdinou boleslavská brankářka Kristýna Karli, který společně s úspěšnými střelci poslala svůj tým do sobotního Superfinále.

NEČEKANÝ POSTUP

Nikdo nemohl na trenérské lavičce během bojů TOP 8 v Poháru českého florbalu ve finálových duelech více „trpět" než Karel Tichý. Kouč chlapeckého výběru 8-letého gymnázia Mladá Boleslav musel sledovat čtyři série nájezdů, které nakonec rozhodla, trochu nečekaně, žena. Gólmanka Kristýna Karli vykopla vleže zázračně levou nohou nájezd Marka Bíny ze Štoly, a Středočeši se mohli radovat z postupu do Velkého finále. „Musím vyzdvihnout naši brankářku Kristýnu, která byla po celé turnaje vynikající," zavzpomínal na pražský turnaj trenér Mladé Boleslavi. „My jsme vůbec neuvažovali, že můžeme dojít až do finále," dodal.
Kromě brankářky Florbalové akademie se může Tichý spolehnout na několik dalších opor: „Kromě Kristýny, která chytá fakt výborně máme v týmu Jakuba Bínu a Filipa Zakonova, kteří hrají za mládežnické týmy Technology, pak tam máme hokejbalového reprezentanta Filipa Jaroměřského a další kluky z hokeje."

O2 ARENA VOLÁ

Teď už se všichni těší do O2 Areny. „Organizace turnaje TOP 8 byla na vynikající úrovni, nebál bych se říct, že na profesionální, včetně rozhodčích, sportovních hal a celého zázemí kolem. Chtěl bych všem, kteří tento tak velký projekt organizovali a řídili velice poděkovat," vrací se ještě Tichý o pár dnů zpět.

„A to samé je i nyní. V pátek máme dokonce možnost si v Areně zatrénovat, pořadatel nám pak hradí ubytování do soboty a samozřejmě máme i akreditace na kompletní program superfinálového dne," řekl Tichý. „Už fakt, že samotné finále se hraje v O2 Areně je velká odměna pro všechny účastníky, a zvlášť pro studenty, kteří budou reprezentovat naše gymnázium. Úžasné je, že ve finále nebudou sami, hrají už takové malé finále před Superfinále mužů, kde hraje o mistra Mladá Boleslav. Moc se na to všichni těšíme," uzavřel.