Hosté z Chotěboře přijeli do Boleslavi s přísně defenzivní taktikou, která domácímu celku nechutnala. Hosté šli navíc z dvou ojedinělých akcí do vedení, což ještě podpořilo jejich barikádnické sklony.

„Za výsledkem jsme si šli od začátku, herně jsme byli lepším týmem. Soupeř skvěle bránil a dodržoval defenzivní taktiku, do jejich bloku se nám těžko dostávalo. Mrzí mě, že jsme do vedení nešli dříve, poté by soupeř musel hrát více na naší polovině,“ potvrdil i za domácí trenérský štáb Roman Dvořáček.

A pokračoval: „Celou sezónu nás sráží zbytečně inkasované góly, naopak my se na vstřelené branky hodně nadřeme. Také chybí zkušenost, protože do tohoto ročníku jsme šli s výrazně omlazeným kádrem, který se tuto soutěž teprve učí.“

Zápas nakonec rozhodl nováček v domácím dresu Kima. Nejprve poslal Malibu do vedení po milimetrové přihrávce Psinického. Na tento gól ještě hosté zareagovali vyrovnáním, ale na branku z dorážky dvě minuty před koncem zápasu už ne.

Malibu MB - Chotěboř 4:3 (1:1)

Branky a nahrávky: 15. Psinický (Pitloun), 28. Rudovan (Maryška), 32. Kima (Psinický), 38. Kima (Rudovan) – 10. Staněk, 22. T. Novotný, 33. Běloušek (Popelka). Rozhodčí: Kresta, Novotný. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Malibu: Roudnický – Šimáček, Volf (21. Maryška), Machů (25. Kima), Ploc – Psinický, Rudovan, Pitloun, Sedláček (21. Novák).