„Zápas splnil má očekávání," shrnul duel trenér Malibu Jaroslav Bílek a navázal: „Sparta v něm předvedla svou kvalitu, ale my jsme s ní, díky bojovnosti a nasazení, drželi hlavně v prvním poločase krok. Pak se přeci jen projevil rozdíl jedné soutěže a možná nám během druhé půle už trošku docházely síly."

Favorit měl v zápase více ze hry, po většinu času mu ale Malibu bylo důstojným soupeřem. Přesně v tomto duchu se v prvním poločase odvíjelo i skóre, kdy se domácím podařilo Bělíkem dvakrát vyrovnat a Volf pak dokonce poslal svůj tým do vedení. Pražané ale stihli do poločasu hraného na 25 minut znovu otočit ve svůj prospěch a ve druhé části už podobné dostihy nedopustili. Další korekci výsledku dopřáli soupeři až v poslední minutě za stavu 3:8, kdy Bělík z penalty završil hattrick.

Celkově byl ale trenér Bílek s výkonem nad míru spokojený. „S těžkým soupeřem se hráči popasovali se ctí. Vstřelili jsme čtyři branky a vypracovali si i řadu dalších šancí. Škoda chyb v obraně, které tým jakým Sparta je, dokáže nemilosrdně trestat, ale z tlaku, který soupeř měl, prostě občas nějaká ta chybička přijde."

Volba soupeře zvučeného jména nebyla podle trenéra Malibu náhodnou. „V loňské sezoně jsme odehráli tři přípravné zápasy s prvoligovými soupeři a velmi se nám to odsvědčilo. Proto chceme podobný model praktikovat i v letošní sezoně."

Malibu MB – Sparta Praha 4:8 (3:4)Branky: 5., 15. a 50. z PK Bělík, 21. Volf – 27. a 45. z PK Havrda, 4. Jošt, 10. Frič, 24. Biacek, 25. Holeček, 43. Kuč, 48. Rott.
Malibu: Kroupa (26. Tvaroh) – Bělík, R. Kohnhäuser (26. Rudzan), Maňas (40. M. Dvořáček., Maryška – Volf, Korejza, Král, Razák (26. Pechanec).