Po sestoupení a rozpadnutí bělského Atmosu bude mít okres i nadále dvojí zastoupení v krajských soutěžích. Ve středočeském přeboru bude tradičně vysoko chtít mířit Joga Mladá Boleslav, vítěz loňské okresní soutěže Gunners Řepov se přihlásil do přeboru Liberecka. 

„Systém u severních sousedů je turnajový, takže odpadají starosti s pořádáním domácích utkání. Navíc dojezdová vzdálenost do Nového Boru a České Lípy je podstatně nižší, než třeba do Slaného či Příbrami,“ vysvětluje krok Kanonýrů jejich obránce Vít Pečínka.

To Jogíni by letos rádi zaútočili na postup do divize ze středočeské skupiny. „Z Atmosu k nám přestoupili Michal Kvajsar s Tomášem Hodovancem, z Inferna jsme pak získali Patrika Bůžka,“ hlásí posily vedoucí týmu Jogy Lukáš Brodský. Jeho tým ještě musí vyřešit obsazení brankářského postu. „Tomáš Dufek skončil a my musíme najít náhradu. Aktuálně testujeme dva brankáře,“ dodal Brodský.

Velké novinky se pak chystají v okresní soutěži, která bude poprvé v patnáctileté historii rozdělena do dvou výkonnostních skupin. „V loňské sezoně se nám stávalo, že rozdíl mezi top týmy a spodkem tabulky byl enormní, několikrát se zrodil i dvacetigólový rozdíl. Od rozdělení si slibujeme větší vyrovnanost,“ říká předseda okresní komise futsalu Zdeněk Trlida.

Svátkem pro boleslavský futsal pak bude v polovině října mezistátní utkání mezi jednadvacítkami České republiky a Ruska.

Futsalový program na říjen

II. liga
neděle 15. října Malibu – Kladno 18:00
neděle 22. října Malibu – Ústí n. L. 20:30

STČ KP
neděle 8. října Joga – Kročehlavy 19:45
neděle 22. října Joga – Kralupy 19:45

Repre
neděle 15. října veřejný trénink U21 19:30
pondělí 16. října veřejný trénink U21 20:00
středa 18. října ČR U21 – Rusko U21 19:30