Když v pátek ráno pořadatelé Mistrovství světa v cyklokrosu ve Spojených státech a UCI oznámili, že vzhledem k nepříznivé předpovědi počasí zejména na neděli přesouvají kompletní závodní program do soboty, vyskytla se mezi novináři a cyklistickými funkcionáři řada spekulací.

Že za tím může být snaha o ušetření financí, nedělní Super Bowl, a podobně. Tak jsme se tedy jeli v neděli v poledne přesvědčit, zda změna termínů startů byla oprávněná. Sami se můžete přesvědčit, že byla.

Řeka Ohio je opravdu mohutná a spodní část okruhu je situována tak jako tak v její bezprostřední blízkosti. Už ve čtvrtek při prvním oficiálním tréninku jsme pozorovali velké louže u trati způsobené spodní vodou.

Připomeňme jenom, že junior Karel Pokorný z boleslavského oddílu Johnson Controls dojel ve své kategorii na konečném 15. místě, když jej hned v úvodu zabrzdil pád jednoho z domácích cyklokrosařů, jehož vinou zůstal Pokorný zavřený u bariéry a propadl se pořadím. Celý závod tak absolvoval stíhací jízdu. Martin Bína pak dojel mezi eliťáky na desáté příčce.

MARTIN BALI-JENČÍK