Samotná olympiáda odstartovala slavnostním ceremoniálem v neděli 28. ledna. Vlajkonošem středočeské výpravy byl Milan Hnilička. Krátké programy se jely v pondělí a Soňa si vylosovala její šťastné číslo třináct. V krátkém programu předvedla všechny požadované skokové prvky, zatočila piruety na nejobtížnější level a se ziskem 25,7 bodu byla na průběžném jedenáctém místě.

Soňa Řehořková.Soutěž pokračovala volnými jízdami hned v úterý, kde se Soňa nalosovala do druhé nejsilnější rozjížďky. Bohužel se nevyvarovala dvou chyb, z prvního dvojitého flipa byl jen jednoduchý a následná pirueta nebyla zatočená v pozici a měla tak nulovou hodnotu, což znamenalo ztrátu více jak tří bodů. Konečné skóre bylo přes 67 bodů a celkové 15. místo. „Soně patří velký dík za výbornou reprezentaci na takto vrcholné soutěži,“ dodala trenérka Eva Bajtalonová.

A dodala: „Nyní se Soňa bude chystat na poslední dva závody Českého poháru, ze kterého se na konci února vytvoří nominace na žákovské Mistrovství České republiky, které se bude konat od devátého března konat v Orlové. Pokud naváže na své podzimní výsledky, kdy se jí již podařilo atakovat bodovou hodnotu sedmdesáti bodů, měla by se na šampionát kvalifikovat.“ Aktuálně je na osmnáctém místě a na šampionát pojede celkem 24 nejlepších žákyň.