Již zítra odstartuje XXXV. ročník automobilové soutěže – Rally Bohemia.
Při prezentaci posádek v Zákaznickém centru byli nejčilejší jezdec Vladimír Berger a spolujezdec Romana Kresty Petr Gross.
Matador Vladimír Berger, který v letošním ročníku Bohemie kormidluje Škodu Fabii, pojede už popětadvacáté. Po premiéře v Tišnově vedle něho na sedadle pro spolujezdce usedne mladičký Jan Škaloud.

Není bez zajímavosti, že když Berger jel svou první, tehdejší Rallye Škoda v roce 1984, nebyl ještě Jan Škaloud na světě.

Pořadatelům došly i omluvenky a na trřati se neobjeví Marcel Tuček, Roman Pešek, Lukáš Lapdavský, Tom Lund, Pavel Korčák, Michal Srb a Kateřina Štorková. Na start se nepostaví ani Aaron Burkart, který pro vážnou poruchu motoru na soutěži v Belgii nemá motor náhradní.

Pořadatelé museli odmítnout i slovenského pilota Jozefa Béreše pro pozdní zaslání přihlášky.

Před začátkem rychlostní zkoušky na Autodromu v Sosnové proběhne pietní akt na tragicky zahynulou posádku Miroslav Levora – Pavla Třebínová. Ti by vyjeli na trať pod číslem 53, které by jejich Škoda Fabii při startu Bohemia Rally měla.
Pietní akt se uskuteční v 17 hodin před startem první soutěžní dvojice V Sosnové se bude závodit na čas a jezdci tak vyhověli přání pozůstalých.
Rally Bohemia odstartuje zítra Boleslavskou etapou ve 13.30 hodin z rampy od Zákaznického centra v Mladé Boleslavi.

Oko diváka nepochbně potěší znovu uspořádaná Historic Show, demonstrační jízda historických soutěžních speciálů z doby nedávno minulé. A k vidění budou skutečné skvosty! Po loňském úspěchu uvidí příznivci motorismu i podstatně starší automobilové veterány, kteří pojedou ve zkráceném programu pod názvem Po stopách Rally Bohemia vlastní zkrácenou soutěž.
V loňském ročníku zvítězil Roman Kresta, který tak zaznamenal své páté vítězství. Vynikajícími výkony se prezentovali zejména Pech, Prokop a Votava, naopak neuspěli talentovaní seveřané Flodin a Brynildsen.
Pořadí loňského ročníku: 1. Kresta Gross 2:430:31,3, 2. Pech – Uhel (oba Mitsubishi Lancer EVO IX) 2:30:50,6, 3. Prokop – Tománek (Citroen C2 S 1600) 2:32:48,4.

Připomeňme, že Rally Bohemia začala psát svou historii v roce 1974. Tehdy se na startu závodu, který měřil 1800 km objevilo 152 posádek, z toho bylo 72 zahraničních.

Zvítězila nejméně chybující posádka Hubáček – Minařík (Renault Alpine, před továrními jezdci Škody. Druhé místo obsadili Jelínek s Kvaizarem (Škoda 120 S, třetí skončili Šimek s Landeckým (Škoda 110 L).
Není bez zajímavosti, že Hubáček s Minaříkem obhájili své prvenství i za rok.