Rally Krkonoše vyhrála posádka Antonín Tusťák – Jan Škaloud. S Citroenem C2 S1600 dojeli do cíle před loňskými vítězi Jiřím Tošovským a Petrem Grossem na Mitsubishi Lancer EVO IX .

Rozhodlo se až na závěrečné rychlostní zkoušce, kde Tlusťák jedoucí „nadoraz“ porazil Tošovského o více jak devět sekund a o 1,3 vteřiny celkově zvítězil.

Zpočátku do souboje na špici výrazně zasáhla posádka Trnovec – Kárník, také na Mitsubishi Lancer EVO IX, kteří však na RZ 3 havarovali a odstoupili.

Krkonošská soutěž měřila celkem 129 km a soutěžní posádky bojovaly na osmi rychlostních zkouškách.

Boleslavský Jan Škaloud dostal nabídku navigovat Tlusťáka ve FIA European Rally Championschip pod hlavičkou Czech Nacional Team pro rok 2008 .
Tlusťáka vítězství v závodě překvapilo. „S výsledkem jsem spokojen velice, protože jsme sem jeli především otestovat vůz a vzájemnou spolupráci s Honzou. Výhra je takovým nadplánem,“ přiznal po závodě. „Osmá erzeta byla pro mě nejhezčí rychlostní zkouška, přitom zrádná a těžká. Využili jsme při ní našich zkušeností, a to nám asi pomohlo, že jsme v závěru byli o více jak vteřinu rychlejší než soupeři,“ řekl na závěr Tlusťák .

O nadcházejícím víkendu odjíždí celý tým do Belgie na Ypres Westhoek Rally a před sebou mají celý seriál soutěží – Rally Bulgaria, Rally Vinho da Madeira, Barum Rally Zlín, Rally San Remo, Rallye d´Antibes a Rallye du Valais .

Lze dodat, že A. Tlusťák (25 let) a J. Škaloud (23 let) již v minulosti získali titul mistr České republiky ve třídě A6 v Mistrovství ČR v rally, ale každý v jiném týmu. Nyní budou jistě s velkým zájmem sledováni, jak se jim bude společně dařit v Evropě.

Absolutní pořadí:
1. Antonín Tlusťák - Jan Škaloud (Citroën C2 S1600) 37:09,5 , 2. Jiří Tošovský - Petr Gross (Mitsubishi Lancer EVO 9) -1,3 vteřiny