V neděli se po zimní přestávce rozjela druhá část regionální amatérské florbalové soutěže, ve které týmy čeká sedm kol do konce základní části a dále nadstavbová část play-off nebo baráž.

V dohrávce čtrnáctého kola I. ligy se odehrál zápas momentálně vedoucího celku CDB Mladá Boleslav a posledního týmu tabulky Draků Veselá a hned došlo k překvapivému výsledku! CDB nedokázalo svého soupeře dle papírových předpokladů porazit a jen remizovalo 10:10. Velkou zásluhu na tom měli Luděk Horáček v brance a v útoku Tomáš Vitásek (v zápase 4 branky), dvě nové posily tohoto týmu.

V soutěži se totiž v období zimní přestávky nejen odpočívá, ale zároveň se otvírají soupisky týmů a týmy mohou dopisovat či měnit hráče na soupiskách.
Šlágrem patnáctého kola pak byl zápas Mimoňských sršňů s kosmonoským Pixbem – souboj o třetí příčku tabulky. Po velmi vyrovnaném zápase vyhrálo Pixbo nejtěsnějším rozdílem 10:9 a tím si upevnilo nejen svou pozici v tabulce, ale zároveň se bodově dotáhlo na čelo tabulky.

Tam se momentálně se stejným počtem 26 bodů srovnaly hned tři týmy – CDB, Pilich Vivatus a Pixbo. Čtvrtou příčku nyní drží již zmiňovaná Mimoň se stejným počtem bodů jako pátý Cerberos – oba týmy ztrácejí na vedoucí trojici již osm bodů a bude velmi těžké ve zbývajících sedmi zápasech základní části tuto ztrátu vyrovnat.

Výsledky: Pixbo – Vikings 13:11, Dr.ACI – CDB 10:10, Vikings – Mimoň 5:6, CDB – Butchers 22:7, Mimoň – Pixbo 9:10, Butchers – Dr.ACI 8:7.

PAVEL HANZLÍK