Víkendová dvě kola nepřinesla žádné překvapení a zápasy dopadly podle papírových předpokladů.

Z tohoto hracího dne si Pixbo Kosmonosy odnáší plný bodový zisk, když přehrál Butchers 13:9 a Sklípkany 11:7. Pixbo jako letošní nováček první ligy se po třinácti kolech drží v popředí tabulky s 22 body a play-off mu již neuteče.

Je ale otázkou z jaké pozice do play-off půjde, jelikož své největší soupeře (CDB, Pilich) nedokázal v prvních vzájemných duelech porazit. Také Cerberos v těchto kolech nezaváhal a připsal čtyři body, díky nimž se v průběžné tabulce bodově dotáhl na čtvrté Sklípkany. Ti zaváhali ve zmiňovaném zápase s Pixbem a bodovali jen v duelu s Butchers 14:7.

Oba týmy nasbíraly shodně prozatím 16 bodu a drží čtvrtou a pátou příčku. Ani těmto dvou týmům by play-off nemělo již utéci, ale musí pravidelně bodovat s týmy z nižších pater tabulky a neměly by si dovolit herní výpadek.

Devils si připsali za jednu výhru nad Draky Veselá dva body a uzavírají s 10 body prozatím osmou, poslední postupovou příčku pro play-off.

Tu ale nemají vůbec jistou, protože na dostřel jsou Real a Vikings.

Nedařilo se Mnichovohradišskému Butchers a Drakům Veselá, když oba své zápasy prohráli a jsou s dvěma, respektive jednou výhrou na posledních místech tabulky, Pokud se tyto týmy rapidně herně nezlepší budou to právě ony, které čeká baráž o udržení v první lize.

Výsledky: Veselá – Cerberos 11:12, Pixbo – Butchers 13:9, Cerberos – Devils 9:8, Butchers – Sklípkani 7:14, Devils – Veselá 14:12, Sklípkani – Pixbo 7:11.

PAVEL HANZLÍK