V pátém kole se zrodilo velké překvapení. V tu dobu poslední tým tabulky Draci Veselá překvapivě porazili jednoho s favoritů Real 14:12 a tím si připsal první dva body v sezóně.

Další tři zápasy nepřinesly nic nečekaného Pilich Vivatus si poradil hladce s Devils 16:7 a Pixbo taktéž s Devils vysoko 17:7, Mimoň přehrála Draky Veselá 11:8.

Až poslední dva zápasy pátého hracího dne přinesly velké florbalové boje. Nováček soutěže Pixbo narazilo na prvního těžkého soupeře a to v podání mistrů ze sezóny 2008/2009 FBK Pilich Vivatus a hned od prvních chvil zápasu, bylo vidět že si oba týmy nic nedarují.

Průběh první třetiny nic nepoodhalil (2:2) a zápas byl nadále otevřený, ale od druhé třetiny začal mít Pilich více ze hry a potvrdil to i třemi brankami, Pixbo kontrovalo pouze jedním gólem s hole Michala Smutného a tak se šlo do třetí třetiny za stavu (5:3). Ve třetí třetině se očekával velký tlak Pixba, ale ten překvapivě nepřišel. Pilich si svůj náskok hlídal a naopak v závěru utkání přidal ještě svému soupeři pět branek a odnesl si nakonec poměrně hladné vítězství 10:4.

Poslední zápas dne byl reprízou loňského semifinále Mimoňští sršni versus Real. Mimoň nakonec oplatila svému soupeři loňskou porážku a vyhrála těsně 13:12.