Hráčky Slovanky Mladá Boleslav vstoupily do letošního play off  dvěma vítězstvími nad Valosunem Brno.

Zatímco v prvním zápase byl výsledek 91:74, když v průběhu zápasu Slovanka již vedla o 31 bodů, druhé vítězství se rodilo velmi bolestně. Brno vedlo v průběhu zápasu nejvíce o šest bodů, domácí o třináct.

Konečný výsledek 87:78 je tak někde uprostřed tohoto vývoje skóre. Jedna z nejlepších hráček prvního zápasu Kateřina Novotná, nasbírala ve druhém utkání brzy čtyři fauly a moc si nezahrála. Trenér Štěpánek poslal v průběhu prvního utkání na palubovku všechny hráčky, včetně všech tří juniorek.

Sobotní zápas se domácím opravdu povedl, po excelentním vstupu (9:0) skóre neustále narůstalo až na rozdíl 31 bodů. Hráčky Slovanky na co sáhly, to se jim povedlo. U hostí se probrala ke konci Irena Borecká a pomohla několika přesnými střelami  upravit výsledek na 91:74. Druhý zápas si musely domácí hráčky ubojovat a tentokrát trenér Štěpánek netočil celou sestavu. Žila však celá lavička a i vzájemné povzbuzování hráček je nakonec přivedlo k vítězství.

D´AMICO SE OLIZOVALA

Napínavý zápas stál domácího trenéra několik šedin navíc. Průběh obou zápasů poté hráčky zhodnotily na malém posezení v restauraci  U Měšťáků. Hlavním chodem jídelníčku byla výborná svíčková nad kterou se olizovala i Melissa D´Amico, hráčka odkojená hranolky a hamburgry.                                          

Postup do dalšího kola je však ještě daleko, Slovanku čekají dva zápasy v Brně a nebude to procházka růžovým sadem. Letos však na palubovce Valosunu Slovanka již jednou vyhrála. Pokud by došlo k pátému zápasu (hraje se na tři vítězství), bude se hrát v sobotu 24. 3. od 15 hodin.