Vloni ve Zlíně se radovala Mladá Boleslav po výhře 3:1, o rok dříve se radoval v Plzni jejich soupeř z výhry 3:2, čímž pokazil boleslavským barvám dovršení zlatého pohárového hattricku. Boleslav totiž vyhrála jak v roce 2015 v Opavě, tak rok předtím, kdy svou první trofej zvedli její hráči nad hlavy po vyhraném zápase nad Otrokovicemi v Ústí nad Labem.

Dnešní zápas nabídne souboj aktuálně třetího celku tabulky s jejím lídrem. Právě první Mladá Boleslav je favoritem i pro sázkové kanceláře. Na výhru Technologů se sází v kurzu 1.8 ku jedné. „Vítkovicím se před sezonou i v jejím průběhu podařilo hodně posílit kádr. Myslím si, že mají nejlepší tým za poslední čtyři roky a tím pádem nás čeká velice náročný zápas. Narazí na sebe dva týmy, které chtějí dosahovat velkých triumfů aktivním pojetím hry. Proto si myslím, že se bude hrát divácky velice atraktivní zápas,“ očekává ale vyrovnanou partii kouč Boleslavanů Jan Pazdera.

Mladá Boleslav se představí v pátém pohárovém finále v řadě. Třikrát ze čtyř předchozích pokusů navíc byla úspěšná. Jediné prohrané finále je již zmiňovaný zápas v Plzni. „Je to odraz našeho přístupu v tom, jak prestižně pohár náš klub vnímá. Zároveň je to potvrzení naší kvality, protože já osobně si cením nejen toho, že v poháru dokážeme být úspěšní, ale že to zároveň nemá vliv na naše výsledky v lize. Držet se ve špičce ve dvou soutěžích současně není samozřejmost,“ komentuje úspěchy ve druhé nejprestižnější tuzemské soutěži Pazdera.

Na rozdíl od minulých let necestují Technologové do dějiště finále, které se tradičně hraje ne neutrální půdě, s jednodenním předstihem. „Je to pro nás lokalita v dobré dojezdové vzdálenosti, takže jsme se rozhodli, že na utkání budeme cestovat oproti některým předchozím vzdálenějším finále až v den utkání. Společná předzápasová příprava proběhne v našich domácích podmínkách,“ dodává kouč Jan Pazdera.

Zápas začíná dnes úderem dvacáté hodiny, v přímém přenosu sportovního kanálu České televize. Hojná účast mladoboleslavských příznivců se ale očekává také na místě a to nejen díky autobusovému zájezdu, který klub pořádá. Fanoušci navíc budou také vybaveni tleskadly, v kotli budou také bubny a klubové vlajky. 

Vítěz nad hlavu zvedne novou trofej
Pohárové finále čeká v Mostě také dva nejlepší české ženské kluby této soutěže. Jako předzápas mužského finále se v něm utkají celky hráčky Chodova a Vítkovic.

V obou kategoriích pak vítězové zvednou nad hlavy zbrusu nové trofeje. Jejich autorem je šperkař David Lomos, který do pohárů dostal artefakty jako jsou florbalový míček, výšivka s klubovým logem, kus hokejky, originál certifikátu o vytvoření českého rekordu. Ty šperkař rozdrtil a zpopelnil a popel následně smíchal s pryskyřicí. Vznikla tak hmota, která tvoří ořech poháru.

Samotný pohár je pak ve tvaru kalichu, a z něj vystupuje prstenec s odlišením „pohlaví“ obou pohárů.