Na dva futsalové bonbónky se mohou těšit příznivci tohoto sportu v Mladé Boleslavi. V nejbližších týdnech totiž do města automobilů zavítá futsal evropské kvality.

A to hned dvakrát. Druholigové Malibu totiž vyzve ve čtvrtfinále českého poháru Era-pack Chrudim, 1. prosince pak bude hostit místní sportovní hala přípravný zápas české jednadvacítky.

Futsalisté Malibu v minulém týdnu uspěli na palubovce Chebu v osmifinále českého poháru a postoupili mezi nejlepších osm celků republiky. A los jim připravil do zápasu o postup do prosincového Final four opravdovou lahůdku. Desetinásobného mistra České republiky z posledních deseti sezon Era-pack Chrudim.

„Nejdříve jsme byli trošku zklamaní, protože v osudí byli i soupeři, na které bychom si věřili více. Ale zhruba po půl hodině jsme všechno v hlavách přehodnotili a nyní už se nemůžeme dočkat zápasu s jedním z nejlepších evropských týmů," řekl manažer boleslavského klubu Ondřej Pechanec.
Nadšení z losu zavládlo i mezi samotnými hráči. „Když si vezmu, že ještě před rokem jsem hrál futsal v krajském přeboru a bral jsem to jako takovou udržovačku přes zimu, tak jsem ani nepřemýšlel nad tím, že budu hrát někdy výš. A pamatuji si, jak jsem koukal doma v televizi na Chrudim a říkal si, jaké by to asi bylo si proti nim zahrát. Neskutečně jsem obdivoval Maxe. Takže když jsem se dozvěděl, že budeme hrát proti Chrudimi, tak to bylo něco neskutečného! Pro mě to bude něco jako splněný sen," rozplývala se letní posila Malibu Pavel Král.

Pro Chrudim, která je kromě několika českých hráčů prošpikovaná Brazilci, půjde o přípravu na Elite Round evropského UEFA Cupu, který od 18. listopadu hostí v pardubické ČEZ Areně. V Mladé Boleslavi by se mělo hrát o týden dříve.

Další futsalová perlička na sebe nenechá dlouho čekat. Už 1. prosince vyzve česká reprezentační jedenadvacítka stejně staré Španěly. Hrát se bude v
Mladé Boleslavi, druhý den pak odveta v Lovosicích.

„Svaz nás oslovil s nabídkou uspořádat tento zápas v naší hale. Neváhali jsme ani vteřinu a nabídku přijali," komentoval prezident Malibu Jakub Skramužský.

„V Mladé Boleslavi je momentálně futsalová euforie a to byl jeden z důvodů, proč jsme ji vybrali jako místo konání jednoho ze dvou zápasů se Španělskem," řekl PR manažer svazu futsalu Michal Pavlík.