Příbram – Benátky 3:2

Benátečtí volejbalisté odjížděli do Příbrami s vysokými ambicemi a chtěli na příbramské palubovce zopakovat vítězství z minulých let.

Bohužel, první set tomu vůbec nenapovídal. Domácí hráči si postupně získali dostatečný náskok pro snadný zisk první sady.

Ve druhém dějství ale hosté předvedli velmi kvalitní volejbal. Od začátku si Benátky udržovaly dvou až tříbodový náskok. Domácím se podařilo Benátky v samotné koncovce bodově dotáhnout, ale naštěstí pro hosty neunesli domácí hráči závěr setu a hostům dovolili vyrovnat stav zápasu na 1:1.

Třetí set byl v režii Příbrami, když Benátky získaly pouhých šestnáct bodů. Čtvrtý set byl zrcadlem druhého dějství. Benátky si opět získali výbornou hrou na síti tříbodové vedení, v koncovce měli více klidu a vyrovnaly stav setů na 2:2.

Rozhodovalo se v pátém setu ve zkrácené hře. Příbram zvítězila 15:11 a tím i v celém utkání.

Řekli po utkání:

Benátecký trenér Miroslav Malán: „Myslím si, že diváci viděli dramatický volejbal. Příbram nás v kritické situaci přehrála servisem.“

Asistent trenéra a vedoucí družstva Benátek Václav Němeček: „Odvedli jsme velmi kvalitní výkon, ale v rozhodujícím setu nám ukřivdili rozhodčí. V průběhu čtyř setů neovlivňovali utkání, ale pátý set se dá říci, že byl zcela v jejich režii. Za stavu 6:5 pro domácí byl míč evidentně dobrý, ale rozhodčí ho otočil pro domácí. Během krátké doby se mě to zdálo již podruhé, a proto jsem proti verdiktu protestoval u druhého rozhodčího. Bohužel jsem obdržel napomenutí a zároveň i trestný bod. Místo vyrovnání na 6:6 jsme najednou prohrávali 8:5 a zde byl asi ten zlomový bod rozhodující sady. Je to škoda. Prohra nám zavírá dveře do play off. Teorie zde ještě nějaká je, ale musíme se držet při zemi a soustředit se na další utkání.“

Sestava Benátek: nahrávka - Řezníček, smečaři Stefan (12 bodů) a Metelka (21), blok Michálek (10) a Starý (10), univerzál a kapitán týmu Dlouhý (19), libero: Němeček, střídali: Jokl a Rydval. Trenérská dvojice Miroslav Malán a Václav Němeček.

ZDENĚK ŠOLC