Vloni přišli v mladoboleslavském golfovém resortu se zajímavým nápadem, uspořádat turnaj, na němž si zahraje co nejvíc hráčů. „Bohužel nikde není dostupná statistika v rámci celé republiky, který otevřený turnaj odehrálo nejvíce hráčů. Takže jsme si při loňském prvním ročníku stanovili rekord vlastní, který letos zkusíme překonat," říká na adresu nedělního klání manažer boleslavského resortu Lukáš Chmelař.

Laťka z loňského roku je stanovena na 117 hráčích. „Počasí má být dobré, já věřím, že tu hranici sto sedmnácti golfistů z prvního ročníku jsme schopni letos překonat," věří Chmelař. Naproti velkém počtu hráčů jdou samozřejmě pořadatelé vstříc. „Cena hracího poplatku a startovného je velmi příznivá," říká šéf boleslavského hřiště. Zahrát si totiž turnaj za 750 korun na jednom z nejlépe hodnocených hřišť v České republice je nabídka více než lákavá.

Při loňské premiéře golfového turnaje s rekordními ambicemi Record Cup 2015 nejlepší výkon předvedla Michaela Kulhánková z libereckého Golf Clubu Ypsilon, která zvládla hřiště se 77 údery, když kromě pěti bogey zbylých třináct jamek zvládla v paru. O dvě rány více potřeboval Marek Dědina z pořádajícího Golf Clubu Mladá Boleslav, jenž sice zahrál na sedmé jamce birdie, ale na třinácté double bogey, a to mu spolu se šesti bogey a deseti pary vyneslo skóre 79 úderů. I jejich výkony jsou výzvou k překonání v letošním druhém ročníku Record Cupu 2016.

Pořadatelé z Golf Clubu Mladá Boleslav připravili ceny pro hráče s absolutně nejlepšími výsledky ve hře na rány, pro individuální výkony v soutěžích Longest drive a Nearest to pin i pro tři nejlépe hodnocené golfisty či golfistky v počtu získaných stablefordových bodů v pěti kategoriích netradičně rozdělených nikoliv podle HCP, ale podle věku (junioři do 17 let, muži 18-34 let, ženy 18-100 let, mid 35-49 let a senioři 50-100).