Shodně ze třetího místa se pustí do play–off svých soutěží basketbalistky Slovanky a volejbalisté Benátek. Děvčata začínají své boje ve vyřazovacím pavouku již v úterý, volejbalisté se k nim přidají ve středu

Slovanka – Strakonice

Strakonice si v závěru základní části zaspekulovaly, dvakrát prohrály, a tak na ně vyšla ve čtvrtfinále boleslavská Slovanka. Důvod strakonické volby? Zraněná boleslavská kapitánka Hana Nezdařilová, bez níž by byl boleslavský tým poloviční.

Špatnou zprávu však do Strakonic vzkazuje manažer Slovanky František Chmela: „Nezdařilová hrát bude!“ Naopak skvělá zpráva pro boleslavské fanoušky, kteří uvidí největší domácí hvězdu na palubovce. Zrnění, které kapitánka utrpěla po srážce s rozhodčím, se nakonec neukázalo býti natolik vážným, aby zabránilo boleslavské rozehrávačce hrát čtvrtfinále. „Hanka v pátek trénovala s ortézou. Absolvovala středně těžký trénink a koleno vydrželo,“ dodal Chmela.

My dodáváme časy obou úvodních čtvrtfinálových zápasů v sérii hrané na tři vítězná utkání:
úterý 29.3. – 18.00 hodin
středa 30.3. – 18.00 hodin
(oba zápasy ve sportovní hale v Mladé Boleslavi.

Benátky – Příbram

Po kratičké pauze, kterou zaplnily boje předkola play off, se ve středu rozpoutá bitva o titul v nejvyšší mužské volejbalové lize. VK Karbo Benátky dokázal postoupit do vyřazovacích bojů z krásného třetího místa a poprvé v historii nastoupí v prvním a druhém utkání na domácí palubovce.

Karbo přivítá šestý tým po základní části Vavex Příbram. První čtvrtfinále začíná ve středu 30. března od 18.00 hodin a druhé ve čtvrtek 31. března až od 19.30 hodin. Play off je úplně jiná soutěž a zde záleží i na podpoře publika. S Vavexem do Benátek určitě dorazí i několik autobusů s fanoušky a bubny, jako v loňském roce do Liberce.

Proto si udělejte ve středu a ve čtvrtek chvilku a přijďte povzbudit benátecké volejbalisty do útulné nové haly u základní školy. Středočeské derby slibuje volejbal nejvyšší úrovně a k vidění bude určitě řada pěkných výměn. Pro diváky jsou připraveny hodnotné ceny od sponzora utkání Cyber media.
středa 30.3. – 18.00
čtvrtek 31.3. – 19.30
(oba zápasy ve sportovní hale v Benátkách)

JAROSLAV BÍLEK, ZDENĚK ŠOLC