Letní pauza v mistrovství světa silničních motocyklů je definitivně u konce a závodníci se opět pustili do práce a co víc, druhou polovinu sezónu rozjeli při české Velké ceně České republiky v Brně. Velice důležitý víkend čekal českého jezdce Filipa Salače, který samozřejmě chce domácímu publiku předvést co nejlepší výkon. Filip loni v Brně debutoval v Grand Prix na divokou kartu a letos zde jede ve své první sezóně jako stálý jezdec třídy Moto3.

Jezdec týmu Redox Prüstel GP zahájil páteční program s časem 2:10,107, ale během odpoledne se o více než jednu vteřinu zlepšil. S kolem zajetým za 2:09,013 obsadil v kombinaci všech časů 14. místo se ztrátou 0,888 s na prvního. Zítra je na programu třetí volný trénink a kvalifikace, ve které se rozhodne o postavení na startovním roštu pro nedělní závod. Podle předpovědi počasí by mělo pršet, tak se uvidí, jak právě počasí zamíchá výsledným pořadím.

Se svým výkonem byl sedmnáctiletý závodník nakonec spokojený. „Dnešní výsledek je nakonec velice dobrý. V prvním tréninku jsem byl s motorkou velice nespokojený, navíc jsme zvolili špatnou strategii. Hodně jsem se trápil s předkem a ve velkém náklonu jsem hodně ztrácel přilnavost. Do druhého tréninku jsme udělali velký krok a cítil jsem se dobře. Dobrý čas jsem zajel hned ve dvou rychlých kolech a motorka fungovala dobře,“ zhodnotil páteční jízdy.

V sobotu jezdci absolvovali třetí volný trénink a po obědě potom kvalifikaci. Dopolední trénink zakončil Filip Salač na 18. místě s časem 2:19,746. V kvalifikaci s časem 2:20,726 obsadil 14. místo, ze kterého bude rovněž startovat do nedělního závodu.

Ještě před jeho startem vyjedou závodníci kategorie Moto3 na Warm up, který je na programu v neděli ráno. Samotný závod začne v 11 hodin.