Již jen dvě kola zbývají v extralize florbalo do konce základní části soutěže. A ta budou pořádně dramatická! Bude se hrát o nejlepší pozici v osmičce mužstvev pro play–off. Jaké ambice mají týmy včetně Sokola Mladá Boleslav, který jede dvakrát ven, před závěrečným rozuzlením?

Vítkovice potvrzují výbornou formu a s největší pravděpodpobností vyhrají základní skupinu. To by neplatilo jen v případě, že by v obou zbývajících zápasech „vyhořely“ proti Chodovu (doma) i Znojmu (venku).

Tatran Střešovice pravděpodpobně skončí druhý, když pevně věří ve zvítězství ve Znojmě a nepřipouští si doma porážku od Havířova.

Třetí Future Praha též pomýšlí na plný bodový zisk proti Třinci (doma) i Spartě (téměř doma). Tato trojice si může dovolit pořádné zaškobrtnutí, a přesto si podrží stávající pozici do play-off.

To čtvrtý tým Bulldogů Brno si může „dovolit“ výpadek jen s Pepinem, prohru doma s beznadějně posledním Třincem si určitě nepřipouští.

Pátá Boleslav to má již o hodně těžší – „musí“ vyhrát na Spartě, aby si udržela pátou pozici a s klidem vyjíždět k utkání v Ostravě s Pepinem. Tento souboj bude hodně prestižní – domácím půjde o každý bod, aby se v play-off vyhnuli Vítkovicím, Tatranu či Future. V nejhorším případě mohou sokolové skončit až na 8. místě, pokud ani v jednom zápase nezabodují a pronásledovatelé z Chodova, Pepina a Liberci „uloupí“ 3, 5 nebo 6 bodů. V nejoptimistějším případě, pokud by Brno zaváhalo, by se ještě teoreticky mohla Boleslav dostat na 4. místo.

Aktuálně šestý Chodov nemá jednoduchý los – vyjíždí za premiantem ligy do Vítkovic a na horkou půdu do Liberce, který se bude rvát o každý bod, aby se vyhnul silné vedoucí trojce. Má však před svými pronásledovateli výhodu náskoku dvou bodů.

Sedmé Pepino Ostrava má těžko odhadnutelné šance – zajíždí do Brna a v posledním zápase bude hostit Boleslav. Dobrá forma z posledních zápasů i dobrý los dává ostravskému týmu šanci se probojovat až na 5. pozici. To by však Boleslav i Chodov museli hodně zakolísat.

Osmý Liberec si do závěrečných bojů věří – pokud v Havířově „urve“ plný bodový zisk a doma překvapí Chodov, ještě může pomýšlet na výhodné páté místo. Tomu však všichny týmy z pátého až sedmého místa nebudou chtít jen tak přihlížet.