K tradičnímu volejbalovému turnaji smíšených družstev – Poslední smeči – se do boleslavské sportovní haly sjelo tentokrát 21(!) družstev z českých luhů a hájů, od Prahy po Liberec a Jičína po Českou Lípu, složených vždy ze dvou žen a čtyř mužů. Zúčastněné týmy měly vesměs exotické názvy, prvenství získali Hroši.

Turnaj se hrál v mladoboleslavské sportovní hale již potřiadvacáté, popatnácté na počest bývalého trenéra žen volejbalového oddílu Auto Škoda Mladá Boleslav jako Memoriál Petra Marhana.

Na třech hřištích bylo během celého dne sehráno 40 utkání, z nichž většina měla velmi dobrou sportovní hodnotu. Nebylo totiž výjimkou, že se pod vysokou sítí potkávali účastníci nejen 1. ligy mužů i žen, ale dokonce i extraligy!

Týmy byly rozlosovány do 6 skupin, v nichž se utkaly systémem každý s každým. Poté následovaly boje ve vyřazovacím kole, ve kterém se střetli vítězové jednotlivých skupin s družstvy, umístěnými na druhých místech.

Vítězové těchto střetnutí se probojovali do dvou semifinálových skupin. V nich se opět systémem každý s každým rozhodlo o účastnících malého (týmy z druhých míst), respektivě velkého finále (vítězové).

Nejúspěšnějším družstvem se nakonec stali Hroši, kteří si ve velkém finále poradili s Dumim a jeho bejvalkami, třetí potom skončila Dukla Šamony.

Nejlepší tři týmy obdržely věcné ceny, věnované pořadateli z volejbalového oddílu TJ Auto Škoda.

PAVEL PILVOUSEK