Dvě třetí místa si přivezl dolnobousovský pákař František Živný ze silně obsazených závodů Grand Prix Opava, který se konal u příležitosti otevřené soutěže kulturistiky v Opavě.

Živný je sice zvyklý na lepší pozice, ale ani se dvěma bronzy nebyl nespokojený: „Dvakrát třetí jsem sice dlouho nebyl, ale vzhledem ke zdravotním obtížím posledních měsíců to považuji za úspěch. S levačkou spokojen jsem, na pravačku jsem chtěl do finále." Soupeři však na něj nasadili „osobku". „Udělali to ve svých zápasech chytře, aby na mě vyšel v semifinále Dušan Tesařík, který na mě používá speciální techniku úchopu, která mi vůbec nesedí," prozradil detaily „spiknutí" Živný, bývalý mistr světa v armsportu.

Ten si cení hlavně opavské výhry nad mistrem republiky mezi leváky Martinem Vodákem. V rámci soutěžního odpoledne také proběhal soutěž Open bez rozdílu vah, které se mohli zúčastnit také zástupci z řad diváků. Nejlepší se kvalifikovali na závěrečný zápas, který se konal večer ve Slezském divadle a byl jedním z vrcholů celého programu. Živný se v něm utkal opět s Tesaříkem a po napínavém souboji mu opět podlehl.

Živný si nyní příliš neodpočine. Už o víkendu se účastní další významné akce, kterou je Evals culturist v Praze, kde se představí celá světová kulturistická a pákařská špička. „Mám nějaká drobná zranění z Opavy, ale snad se dám do pořádku," věří bousovský Golem.

„Musím poděkovat rodičům a doktorům za podporu. Hlavně neuroložka doktorka Kočová, můj ortoped doktor Kužel a manželé Belzovi, kteří mě drží pohromadě. Zároveň velký dík sponzorům – Karlu Zetkovi, díky němuž vlastně ještě můžu soutěžit a také Mirkovi Roháčkovi, který mě do Opavy dokonce odvezl a na místě mi fandil," dodal závěrem František Živný.