Porážce navzdory drží páté místo v tabulce

Brno - Volejbalisté Benátek prohráli v Brně 0:3.

8.3.2016

Extraliga: VK Karbo Benátky nad Jizerou – VK Jihostroj České Budějovice Foto: PPNA.cz/František Stýblo

Pořádně zamotaná je situace v tabulce volejbalové extraligy mužů ohledně vítěze základní části a také posledních postupujících do play-off. Benátky mohou ale být v klidu. Po předposledním kole se drží na skvělé páté pozici, kterou budou hájit v posledním kole doma proti třetímu Karlovarsku.

O víkendu se jim ale nezadařilo v Brně. Obě družstva předvedla v průběhu zápasu velmi bojovný volejbal. V jednotlivých sadách se oba týmy snažily si vytvořit náskok, bojovalo se o každý míč. Brňané však soupeřům ukázali převahu zejména na servisu a v úspěšném útoku, a díky tomu dokázali v domácím prostředí zvítězit 3:0 na sety.

„Nemyslím si, že jsme dneska podali zrovna dobrý výkon. Byli jsme ve všem pozadu a Brno nás přehrálo na útoku a na servisu," hodnotil zápas hostující kapitán Jaroslav Škach. „Myslím si, že nás dnes Brno tlačilo servisem. Hrálo jistější volejbal na ztrátu, a proto vyhrálo," dodal kouč Miroslav Malán.

„Věděli jsme, že to utkání bude těžké. Benátkám záleží na každém bodu. Bojovali o každý míč, my jsme se místy trápili. Ale zvládli jsme to dobře, průběh utkání vzal na sebe Michal Hrazdira, a dokázali jsme zápas dotáhnout do vítězného konce," řekl pro změnu hostující trenér Ondřej Marek.
V prvním setu bylo na Benátkách znát, že se připravily na utkání v Brně, jak nejlépe mohly. Obě družstva předváděla již od počátku utkání vyrovnanou hru. V průběhu první sady se volejbalová převaha projevovala rozdílem ne více než dvou až tří bodů na straně jedné nebo druhé. Díky tomu, že Brno hrálo v domácím prostředí, zvládlo koncovku v závěrečné fázi setu lépe než tým Benátek. První sada skončila bodovým poměrem 25:22 pro Volejbal Brno.

Pokračování hry v setu druhém mělo více pod kontrolou Brno, které vyvinulo na Benátky výraznější tlak než v úvodní sadě. Přitvrdilo na podání a na útoku, zejména domácí kapitán Michal Hrazdira, který předvedl v tomto zápase excelentní výkon po všech stránkách. Ostatní hráči se k Hrazdirovi přidali a společným úsilím dotáhli i druhý set do vítězného konce, tentokrát s větším rozdílem bodů (25:18).

Třetí set nabídl ze strany obou družstev ještě velmi bojovný volejbal. Soupeř z Benátek nad Jizerou dokázal v průběhu sady zlepšenou hrou Brnu cestu vítězství ve třech setech ještě zkomplikovat. Převaha bodů se opět přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy bojovaly o náskok, ale ten si nedokázaly vytvořit. Koncovka setu nakonec přála domácím, kteří si vypracovali čtyři mečboly. Za podpory publika Brno dotáhlo i tuto sadu k vítězství, skóre bylo stejné jako v prvním setu (25:22), a domácí tak porazili soupeře z Benátek nad Jizerou 3:0 na sety.

Brno – Benátky 3:0
Sety: 25:22, 25:18, 25:22. Diváci: 680.
Brno: Haník, Hrazdira, Smrčina, Andrianov, Sukharev, Klapal, libero Castello.
Benátky: Škach, Nesvačil, Veselý, Motys, Němeček, Koláček, libero Ticháček. Střídali: Starý, Moník, Grus, Dittrich.

Místo události:
8.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
Soukromá střední škola Maja uspořádala v rámci akce Mléko do škol svůj projektový den.
16

OBRAZEM: Maja měla Mléko ve škole

V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Už ve středu pokračuje ojedinělý seriál Deníku, v němž se představí všechny děti, které letos nastoupily poprvé do školy. Prohlédněte si jejich rozzářené tváře plné očekávání nových vzrušujících zážitků. Ve středu 18. října pokračujeme fotkami usměvavých dětí ze ZŠ a MŠ Václava Vaňka Bezno a Masarykovy ZŠ a MŠ Brodce.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.