Silniční sezona je v plném proudu. Pro osmnáctiletého jezdce mladoboleslavského Empella Czech Teamu Jiřího Polnického bude jejím vrcholem start na domácím šampionátu. Následně už vše bude směřovat k cyklokrosu, který pro Jirku představuje hlavní náplň jeho sportovní činnosti.

A právě v cyklokrosu má Jiří co napravovat. Umístění až na konci čtvrté desítky v rámci světového šampionátu v Itálii bylo nejen pro něj obrovským zklamáním. „Kromě mistrovství světa mi nevyšel ani domácí šampionát. V podstatě celý leden už jsem byl z formy, nepovedlo se mi zajet dobré výsledky,“ přiznává Jiří Polnický.

Spokojen tak mohl být alespoň s osmým místem na mistrovství Evropy nebo s desátou příčkou při závodě Světového poháru v Itálii.
Přitom přípravě loni podřídil vše. Mimo jiné absolvoval soustředění v Krkonoších. A letošní rok? Ještě před startem silniční části sezony české hory vystřídala Mallorca. „Byli jsme tam deset dní. Chtěli jsme především najet co nejvíce kilometrů. Nakonec jich bylo zhruba 1600. Našli jsme tam opravdu ideální podmínky k přípravě,“ řekl o španělském soustředění Polnický.

„Doufám, že tu porci během sezony dokážu zužitkovat. Samozřejmě jsme neopomněli ani strečink nebo rehabilitaci a masáže. Na další věci už nezbyl čas,“ konstatoval bronzový juniorský medailista ze světového šampionátu cyklokrosařů v roce 2007 a dodal: „Mallorca je pro cyklisty skutečně oblíbenou destinací. Nabízí v daném období ideální počasí. Navíc potkáváte ohleduplné řidiče směrem k cyklistům. Dobré silnice. Dá se jet po rovině, v kopcích. Takže vlastně všechno co potřebujeme. Spolu se mnou tam byli i Lubomír Petruš, Radek Šimůnek, Václav Metlička, část s námi absolvoval také stříbrný medailista z letošního světového šampionátu ZdeněkŠtybar.“

Každopádně v terénu by Jiří rád zajel lepší výsledky, než loni. „Přál bych si ve Světovém poháru pravidelně končit do desátého místa. No a také v domácím poháru bych se chtěl zabydlet definitivně na předních pozicích. A silnice? Tam poprvé startuju v kategorii do třiadvaceti let.“

Veškerá příprava v tomto směru míří k závěru června, kdy se na silnici bude bojovat o domácí mistrovský titul.